ŠOK U OSIJEKU Turci zakoračili na Evro, VAR rastužio Hrvate

Fudbaleri Turske napravili su veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo jer su u Osijeku savladali favorizovanu Hrvatsku sa 1:0.

Fudbaleri Turske

Ključni trenutak derbija grupe D desio se u 30. minutu kada je Bariš Jilmaz savladao Dominika Livakovića i donio veliko slavlje Vinćencu Monteli kojem je ovo bio debi na klupi Turske.

Hrvati su napadali, imali nekoliko šansi, a dosuđen im je i penal u 90. minutu. Ipak, Entoni Tejlor je nakon konsultacije sa VAR-om poništio svoju odluku. Turci sada imaju 13 bodova iz šest mečeva, tri manje uz utakmicu manje imaju Hrvati, a Jermeni su ostali na sedam nakon poraza u Letoniji.

U grupi A Španija je savladala Škotsku golovima Alvara Morate u 74. minutu i Hijana Sanceta u samom finišu, te ostavila Norvešku iza sebe na poziciji broj tri. Škoti su u Sevilju došli da se brane i u dobrom dijelu meča im je to polazilo za rukom, ali nisu izdržali do kraja Ipak, i dalje imaju sjajne šanse da se domognu Evra jer su prvi na tabeli sa 15 bodova, tri više od Španije uz meč više i pet od Norveške uz isti broj utakmica.

Norvežani su slavili na Kipru sa 4:0 uz dva gola Erlinga Halanda, te po jedan Aleksandera Serlota i Fredrika Aursnesa.

U grupi E, Albanija je slavila ubjedljivu pobjedu na svom terenu protiv Češke, a konačan rezultat ovog susreta je bio 3:0.

Poljska je u drugom meču ove grupe pobijedila autsajdera Farska Ostrva sa 2:0. Albanija je prvoplasiranasa 13 bodova iz šest utakmica i na pravom je putu da se ponovo plasira na EP, a slijede Poljska sa devet te Češka sa osam bodova, ali iz pet odigranih susreta.