DŽINOVSKI KORAK KA EURO Hrvati iskoristili kiks Velsa i sada imaju sve u svojim rukama

Fudbaleri Hrvatske napravili su veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo pošto su u meču sedmog kola grupe D savladali Letoniju u Rigi sa 2:0.

Fudbaleri Hrvatske

Hrvati su na ovaj način prestigli Vels na tabeli i sada imaju 13 bodova, dok Ostrvljani poslije kiksa u Jermeniji sada imaju samo teoretske šanse.

Kockasti su na vrijeme “otvorili” domaćina, učinio je to Lovro Majer u 7. minutu, a isti igrač je devet minuta kasnije asistirao Andreju Kramariću za dupliranje prednosti.

Od tog trenutka utakmica je ušla u mirniji ritam, pa iako su Hrvati imali još nekoliko prilika, rezultat se nije mijenjao.

U posljednjem kolu u utorak Hrvati dočekuju Jermeniju i pobjedom bi sve riješili, dok im može pomoći i rasterećena Turska ako “zapne” u Velsu.