ŠOK U PARIZU Nica napravila iznenađenje i odnijela cijeli plijen

Fudbaleri Nice pobijedili su Pari sen Žermen u petom kolu francuske Lige 1. Na "Parku prinčeva" je bilo 3:2 za Nicu uprkos tome što je Kilijan Mbape dao dva gola za "svece".

Prvi poraž za „svece“ se desio u prilično nezgodnom momentu, od jednog od najtežih rivala u Ligi 1 i to na domaćem terenu. Bio je to veoma uzbudljiv duel u kom je PSŽ zapravo morao dugo da juri prednost.

U 21. minutu je Terem Mofi dao gol. Primio je loptu u kaznenom prostoru PSŽ, a kako je poslije njegovog šuta neko skrenuo loptu ona je završila u mreži Điđija Donarume. Mogla je brzo Nica i do 2:0, ali je šut Kefrena Tirama odbranio Donaruma.

U 29. minutu je Kilijan Mbape izjednačio. Na rubu kazneog je dobio pas od Ašrafa Hakimija i sjajnim šutem je savladao golmana gostiju. Do poluvremena je šansu imao Usman Dembele, ali je ipak Mofi bio taj koji se sljedeći radovao. U 53. minutu je asistirao Gaetanu Labordu koji je pogodio za 2:1. Samo tri minuta kasnije je Donaruma opet spasio PSŽ, ali spasa nije bilo do 69. minuta.

Tada je Mofi dao i drugi gol na meču. Šutirao je sa ruba kaznenog i pogodio je donji lijevi ugao gola Parižana. Do kraja meča PSŽ je samo smanjio na 3:2 i to preko Mbapea koji je tako dao sedmi gol u sezoni i trenutno je najbolji strelac Lige 1, navodi Sport Klub.