SPREMITE SE ZA SPEKTAKL Alkaras savladao Medvedeva i ide na megdan Đokoviću u finalu Vimbldona (VIDEO, FOTO)

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u finale Vimbldona savladavši Rusa, Danila Medvedeva sa 3:0.

Karlos Alkaras

Iako se očekivalo da će meč duže trajati, Španac je bio ubjedljiv, a po setovima je bilo 6:3, 6:3, 6:3.

Alkarasse tako prvi put u karijeri plasirao u finale Vimbldona

.

U prvom setu vidjeli smo rezultatski egal, sve do 8. gema, kada Alkaras pravi ključan brejk i servisom završava set sa 6:3.

U drugom setu potpuna dominacija Španca. Čak 2 puta oduzimao je servis protivniku ne dozvolivši mu pritom da Rus uzvrati. Duplim brejkom dolazi do 6:3 i sigurne prednosti od 2:0, nakon iskorištene treće set lopte.

Kako je završio drugi, Alkaras je počeo treći set i odmah stekao prednost brejka. Ipak nije se popularni Medo predavao, pa mu je uzvratio istom mjerom. Nastavio se festival brejkova, pa je tako Alkaras napravio još jedan brejk, a potom je Medvedev uzvratio ribrejkom. Ipak nije mogao Rus ponovo da sačuva svoj servis, a Alkaras je došao do brejka, odbranio svoj servis i plasirao se u finale, osvojivši i treći set sa 6:3.

Tako nas u finalu koje se igra u nedjelju od 15 časova čeka spektakl, a biće to borba za presto, za prvo mjesto na ATP listi između Karlosa Alkarasa i Novaka Đokovića.

Ko bude bolji između dvojice tenisera imaće ubjedljivu prednost na ATP rang listi.

Đoković je pobjedom nad Janikom Sinerom postao rekorder po broj učešća u finalima grend slema, a pokušaće da osvoji 24. grend slem titulu, a 8. na Vimbldonu, dok će mladi Španac pokušati da osvoji 2. titulu na nekom od 4 najveća turnira u tenisu, nakon osvajanja US opena prošle godine.