Srpski tandem prosuo bodove spasa: Babićeva Almerija "izbušila" Rajkovića

Fudbaleri Almerije bili su ubјedljivi u 35. kolu španske Primere.

Srđan Babić

Oni su na svom terenu savladali Majorku sa 3:0.

Srpski štoper Srđan Babić je sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio domaćina, dok je reprezentativni čuvar mreže Srbije, Predrag Rajković stajao na golu Majorke i nije se lijepo proveo danas.

Blistao je krilni fudbaler Almerije Lazaro koji je postigao het-trik i donio bodove svom timu.

Brazilac je doveo svoj tim do vođstva u 12. minutu, pošto je iz peterca sproveo loptu u Rajkovićev gol. Isti igrač “probušio” je Rajkovića u 42. minutu poslije fantastičnog udarca sa ivice šesnaesterca.

Lazaro je kompletirao het-trik pogotkom u 59. minutu.

Očekivalo se da će Hetafe na svom terenu stići do bodova “spasa” protiv već ispalog Elćea, ali su domaći odigrali samo nerješeno 1:1.

U startnoj postavi Hetafea bili su Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović, ali ni oni nisu pomogli ekipi iz predgrađa Madrida da stigne do sva tri boda.

Domaći su poveli u 8. minutu golom Munira El Hadadija, ali je bod Elćeu doneo defanzivac Lukas Boje u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dijela.

Hetafe je nakon remija na 17. mjestu sa 35 bodova, koliko ima i poziciju niže plasirani Valjadolid koji bi u ovom trenutku ispao u Segundu, prenose Sportske net.