Sve veća gužva na dnu: Banjalučanin poveo Slobodu van zone ispadanja

U posljedenjem duelu 31. kola Premijer lige BiH ekipa Slobode savladala je na svom terenu Široki Brijeg sa 2:1.

Stojan Vranješ

Tuzlaci su poveli golom nekadašnjeg kapitena Borca Stojan Vranješ, koji je bio precizan iz penala u 53. minutu meča.

Ipak, slavlje domaćinima za trenutak pokvario je Dominik Radić u 80. minutu susreta, da bi veliku radost u sudijskoj nadoknadi Tuzlacima donio Emir Jusić golom u 93. minutu.

Ovim pobjedom, Sloboda se izvukla iz opasne zone, pošto sada ima bod više od ekipa Tuzle sitija i Leotara, te nema sumnje da nas očekuje i više nego uzbudljiva završnica sezone.

Do kraja PL BiH ostala su još dva kola, a upravo ekipa Slobode ima najteži raspored.

Oni će u narednom kolu gostovati Borcu, dok posljednje kolo dočekuju Željezničar, ekipu koja juri izlazak u Evropu, pa su im bodovi prijeko potrebni.

S druge strane Tuzla siti gostuje Igmanu i dočekuje šampiona Zrinjski, dok će Trebinjci za protivnike imati Zrinjski i Široki.