Trebinjac debitovao teškim porazom: IMT i braća Lukovići držali čas fudbala "pod Bagdalom"

Fudbaleri Napretka iz Kruševca ubjedljivo su poraženi sa 4:0 od ekipe IMT u 14. kolu Superlige Srbije.

Bio je ovo prvi zvanični meč na klupi Kruševljana za Vladimira Gaćinovića, a sigurno je da će biti potrebno vrijeme za uklapanje kockica u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Gosti su do prednosti došli vrlo rano, već u 5. minutu kada je Luka Luković načeo mrežu Napretka. Na 2:0 je povisio Miloš Luković u 31. minutu susreta, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Reagovao je Gaćinović izmjenama odmah na startu drugog dijela igre, ali nije bilo velikog boljitka u igri domaćih. Pitanje pobjednika riješio je Marko Luković u 70. minutu svojim drugim golom, da bi konačnih 4:0 postavio prezimenjak Luka.

Napredak je ovim porazom pao na pretposljednju poziciju sa 11 bodova, dok je ekipa sa Novog Beograda 11 sa 14. Naredni izazov Kruševljane očekuje u derbiju začelja, pošto će gostovati u Surdulici kod Radnika.