USPJEŠAN DEBI BAHARA Crvena zvezda sigurna u prvoj pripremnoj utakmici

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvoj pripremnoj utakmici pod komandom Baraka Bahara savladali selekciju grada Užice rezultatom 3:1 na stadionu "Radomir Antić".

I mogao je Izraelac da bude zadovoljan zbog svega viđenog pokraj Đetinje, a na otvaranju nove ere pod njegovim vođstvom.

Bez obzira na određene propuste u igri, crveno-bijeli su na suvi kvalitet bez previše problema riješili ovaj meč u svoju korist, a golove za šampiona Srbije postigli su Jovan Mijatović, Aleksandar Katai i Marko Gobeljić, dok je jedini gol za domaću ekipu dao kapiten Nikola Lazović.

Pored sjajne atmosfere na odlično popunjenom stadionu u Užicu, meč je obilježila i odlična igra Zvezdinih klinaca, predvođenih novajlijama Markom Stamenićem i Jovanom Šljivićem, kao i strijelcem prvog gola Mijatovićem.

Na vrijeme su crveno-bijeli poveli pogotkom mladog napadača koji je sa ivice peterca lako poslao loptu u gol, a onda je selekcija Užica proigrala i ubrzo došla do izjednačenja golom Lazovića, koji je šokirao Baharovu ekipu i izazvao delirijum na tribinama.

Uspjela je Zvezda na suvi kvalitet pred poluvrijeme da dođe do nove prednosti. Prvo je Stamenić, fudbaler koji je od starta pokazivao kvalitet i zrelost na sredini terena pogodio stativu, glavom poslije centaršuta, da bi nedugo zatim Katai bio taj koji se snašao u šesnaestercu i postigao gol.

Odlučio je Bahar da promijeni svih 11 fudbalera na poluvremenu, pa smo u nastavku gledali kombinaciju mladih fudbalera i onih od kojih se naredne sezone očekuje limitirana minutaža.

Ogroman potencijal pokazao je Šljivić koji je konstantno maltretirao čuvare po desnoj strani, a odlično se dopunjavao sa Mituljikićem koji već sada djeluje bolje i zrelije nego što je bio slučaj kod Miloša Milojevića, kada je pred kraj sezone dobijao šansu, navodi Sportal.

Na terenu se našao i Edmundo Ado. Pri prvih nekoliko kontakta nesiguran, ali kako se meč približavao kraju sve staloženiji i opušteniji.