Benfika i PSŽ izjednačeni, ko je pobjednik grupe? Milan je u nokaut fazu ušao ubjedljivom pobjedom (FOTO, VIDEO)

Okončana je nokaut faza Lige šampiona, a najveći pobjednik dana je Benfika.

Portugalski tim je zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima u svim mečevima prva u grupi H. Ova ekipa je imala u oba meča 1:1 protiv Pari Sen Žermena i istu gol razliku (16:7).

Pored Benfike pobjednici su i igrači Milana koji su visokom pobjedom od 4:0 potvrdili nokaut fazu.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com

Grupa E

Milan – Salcburg 4:0

Čelsi – Dinamo 2:1.

Plasman: čelsi 13, Milan 10, Salcburg 6, Dinamo Zagreb 4 boda.

Grupa G

Kopenhagen – Borusija Dortmund 1:1

Mančester Siti – Sevilja 3:1.

Plasman: Mančester Siti 14, Borusija Dortmund 9, Sevilja 5, Kopenhagen 3 boda.

Grupa H

Juventus – Pari Sen Žermen 1:2

Makabi Haifa Benfika 1:6.

Plasman: benfika 14, Pari Sen Žermen 14, Juventus 3, Makabi haifa 3 boda.

90+- Evo drame i misterije. Benfika pobijedila sa 6:1 u Haifi i sada je izjednačena sa pari Sen Žermenom po bodovima, učinku i gol razlici. Šta će odlučiti pobjednika grupe.

90+ – U četvrtom minutu sudijske nadoknade mesijas je pogodio za 4:0 Milana protiv Salcburga, a to je konačan ishod.

88’ – Benfika sada vodi sa 5:1, nedostaje joj pogodak da ima gol razliku kao Pari Sen Žermen. A onda bi se sve “zakuvalo” jer su oba međusobna meča završena rezultatom 1:1. Broj većih golova na strani može da odluči osvajača grupe.

83’ – Marez je postigao treći gol za Mančester Siti, sada je 3:1.

Ušlo se u posljednjih 10 minuta. Juventus je sigurno treći, a ukoliko izjednači odvešće Benfiku na prvu poziciju u grupi. Sve ostalo je manje više poznato.

73’ – Preokret u Mančesteru, Siti sada vodi sa 2:1, Alvarez je strijelac.

74’ – Sada je 1:4 u Haifi, Benfika gura Juventus ka Lighi Evrope.

70’ – Grimaldo je postogao treći gol za Portugalce, na meču Makabi – Benfika sada je 1:3.

69’ – Mendez je poslije nepuna dva minuta igre pšostigao gol, Pari Sen Žermen vodo sa 2:1 u Torinu.

66’ – Mogla je Borusija do novog vođstva, Mukoko je pogodio stativu.

59’ – Benfika vodi u Izraelu i pomaže Juventusu. Musa je postigao drugi gol za portugalsku ekipu.

58’ – Olivije Žiru vodi Milan ka plasmanu među 16 najboljih. Francuz je postigao svoj drugi gol na meču, a pored tiga ima asistenciju, “Rosoneri” su nadomak nokaut faze, vode sa 3:0.

56’ – Kakva šansa za Siti, Dias je dobro šutirao poslije kornera, golman Sevilje Bono je sjajno intervenisao, ostalo je 1:1 u Mančesteru.

52’ – Mladi Luis je pogodio mrežu Sevilje i donio izjednačenje Mančester Sitiju, sada je 1:1.

52’ – Umalo da Čelsi dođe do dva gola prednosti protiv Dinama – Obamejang je pogodio prečku.

47’ – Rade Krunić je donio prednost od 2:0 Milanu. Fočak je sjajno iskoristio asistenciju Žirua i glavom zatresao mrežu Red Bul Salcburga.

Rezultati na poluvremenu:

Milan – Salcburg 1:0

Čelsi – Dinamo 2:1

Mančester Siti – Sevilja 0:1

Juventus – PSŽ 1:1

Makabi Haifa – Benfika 1:1.

Sa ovim rezultatima ekipa Milana je u nokaut fazi Lige šampiona, a Juve nastavlja takmičenje u Ligi Evrope.

41’ – Izjednačenje na Parkenu, Haraldson je pogodio za izjednačenje Kopenhagena protiv Dortmunda.

39’ – Juventus se vraća u život. Kapiten Bonući je iskoristio asistenciju Kvadrada i zatresao mrežu Pari Sen Žermena za 1:1..

34’ – Juventusu prijeti ispadanje iz Evrope. Makabi u ovom trenutku ima bod više od tima iz Torina.

31’ – Sevilja vodi u Engleskoj. Mir je pogodio mrežu Mančester Sitija na asistenciju Iska. Na svakoj od utakmica koje traju postignut je bar po jedan gol.

30’ – Čelsi je napravio preokret, Zakarija je pogodio.

27’ – Žiru je opet zatresao mrežu, ali je drugi gol Milana poništen zbog ofsajda.

26’ – Poslije intervencije iz VAR sobe Makabi je dobio penal, sudija Tejlor je pokazao na bijelu tačnu, a Šeri je izjednačio.

23’ – Poveo je i Dortmund, strijelac je Torgen Azar.

20’ – Benfika vodi u Izraelu, Ramos je pogodio za 0:1.

18’ – Čelsi je izjednačio, Sterling je strijelac.

14’ – Juventus gubi kući od Pari Sen Žermena, strijelac je bio Mbape.

14’ – Milan je poveo preko Žirua i hita ka nokaut fazi.

8’- Dinamo je poveo u Londonu’ gol jebpostigao Bruno Petković. Zagrepčanima sada treba trijumf Milana

Londonski tim se plasirao u osminu finala kao pobjednik grupe, a hrvatski predstavnik može samo do trećeg mjesta samo ako trijumfuje, a Salcburg izgubi.

U grupi G je sve poznato, Mančester Siti ide dalje kao prvi, a Borusija Dortmund kao druga, Sevilja je sigurno treća i nastavlja u Ligi Evrope, a Kopenhagen je ispao.

Pari Sen Žermen i Benfika su obezbijedili dalji put iz grupe H, a u Ligu Evrope će Juventus ili Makabi Haifa.

Italijanski tim ima bolju gol razliku, a ko će nastaviti put u drugom po rangu takmičenja zavisiće od rezultata koje ostvare.