FRANCUSKA - MAROKO 2:0 "Trikolori" idu ka odbrani titule, Marokanci nisu mogli do izjednačenja

Francuska je izborila plasman u finale Svjetskog prvenstva gdje će da odmjeri snage sa Argentinom.

Aktuelni svjetski šampion je opravdao ulogu favorita, a afrički “Lavovi” nisu uspjeli da naprave iznenađenje.

Finalni duel biće odigran u nedjelju, a dan ranije Marokanci će se sa Hrvatskom boriti za treće mjesto.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj: Francuska – Maroko 2:0.

90'+4 – Ogromna prilika za Marokance, Unahi je šutirao, na kraju je Tiram raščistio.

90'+3 – Opet je zaprijetio Maroko, korner je. Unahi je pokušao, ali je izblokiran.

90+ – Igraće se šest minuta sudijske nadoknade.

79’ – Šutirao je Mbape, a na odbijenu loptu natrčao je mladi 24-godišnji napadač i smjestio je u mrežu. Ovo mu je prvi gol u dresu nacionalnog tima.

79’ – Goooolllll! Sada je 2:0 za Francuze. Kolo Muani je pogodio samo što je ušao u igru.

77’ – Amdalah je bio u dobroj prilici, ali je sam sebi zakomplikovao situaciju.

71’ – Sada je Tiram bio u prilici, skočio je poslije centaršuta iz slobodnog udarva, ali je poslao loptu pored gola.

69’ – Francuzi su imali šansu, a poslije gužve dosuđen je ofsajd.

57’ – Marokanci su opet bili u napadu, Hakimi nije najbolje reagovao. Afrička selekcija je opasna u nastavku, ali za sada nema promjene rezultata.

53’ – Velika šansa za Marokance. Ništa od izjednačenja.

51’ – Fauliran je Mbape u šesnaestercu, sudija ništa nije svirao. Napadaču Francuske se ukazuje pomoć.

46 – Počelo je drugo poluvrijeme, afrički “Lavovi” jure gol zaostatka.

Kraj prvog poluvremena: Francuska – Maroko 1:0.

45+1 – Nova gužva pred golom Francuza, opet je bio korner, izveo ga je Ziješ, ali je Hakimi napravio pregkršaj nad golmanom Ljorisom.

45+ – Tri minuta sudijske nadoknade.

44’ – El Jamik je poslije gužve šutirao atraktivno,. ali je pogodio stativu.

40’ – Pokušao je varan poslije centaršuta Grizmana iz kornera, ali nije bio precizan.

36’ – Bilo je opasno pred golom Maroka, prvo je zaustavljen šut Mbapea, a onda je Žiru promašio.

34’ – Korner za Francusku, ali nema opasnosti po Marokance.

21’ – Novi udarac za Marokance, Sais je zbog povtede morao van terena, a zamijenio ga je Amalah.

17’ – U istom minutu dvije šanse na dvije strane. Ziješ je loše šutirao na gol Francuza, a na drugoj strani Žiru je pogodio stativu.

10’ – Ljoris je zaustavio šut Unahija sa distance.

5’ – Goooollll. Francuzi su poveli Ernandez je pogodio mrežu rivala.

1’ – Počeo je polufinalni meč između Francuske i Maroka.

Poznati su i sastavi za ovaj meč.

Francuska: Ljoris, Kunde, Varan, Konate, Ernandes, Fofana, Čuameni, Dembele, Grizman, Mbape, Žiru.

Maroko: Bono, Hakimi, Ožer, El Jamik, Sais, Mazraui, Zijeh, Amrabat, Unahi, Bufal, En Nesiri.