(VIDEO, FOTO) BRUTALNI PARTIZAN Crno-bijeli odnijeli veliku pobjedu u Kaunasu protiv Žalgirisa

Partizan je ostvario značajnu pobjedu u Kaunasu protiv Žalgirisa u 14. kolu Evrolige.

Crno-bijeli su slavili rezultatom 93:85.

Ovo je crno-bijelima 8 pobjeda u najelitnijem takmičenju koji odlično guraju ove sezone. Ovo im je bila druga pobjeda u gostima ove sezone nakon trijumfa protiv Asvela u Francuskoj.

Košarkaši Partizana su na odličan način otvorili meč i ponovo visokom petorkom zadavali velike probleme protivniku. Žalgiris nije imao rješenja na početku za Pantera, Smajlagića i Ledeja, pa su odmah na startu imali 11 poena viška. Međutim, Žalgiris je napravio seriju, ali Partizan ponovo trojkom Pantera i Nanelija su se vratili na dvocifren plus.

Šta reći tek za drugu četvrtinu Partizana. Kevin Panter je ponovo otvorio na fantastičan način ze na poluvremenu je imao 16 poena,pridružio mu se i Pi Džej Doužer koji je stvarno bio prava napasta za odbranu Zelenih. Žalgiris je imao odlične procente šuta na poluvremenu, ali uzaludno jer ništa nisu mogli da odbrane kaznenu ekspediciju koja im je za 20 minuta „strpala“ 58 poena.

Treća četvrtina kao po običaju je nešto lošija bila za Partizan. Domaćini sus e apsolutno razigrali pogađali šuteve za tri poena u visokim procentim, preko Kenana Evansa i Rolanda Šmitsa, ali su crno-bijeli pred kraj četvrtine stegli odbranu i uglavnom poenima Zeka Ledeja održavali prednost.

Partizan je posljednju četvrtinu odigrao veoma sigurno. Prednost je održavao odlični Džejms Naneli na početku kvartala, pa mu se pridružio i fenomenalni Pi Džej Doužer uz nezaustavljivog Bruna Kabokla koji su donijeli novu veliku pobjedu Partizanu.

Partizan je sada na skoru od 8 pobjeda i 6 poraza i sada je u ozbiljnoj plej of zoni.

Najefiaksniji u redovima Parnog valjka su bili Kevin Panter sa 22 poena, te Pi Džej Doužer sa 16 poena, dok je kod domaćih Kenan Evans postigao 33 poena.

Crno-bijele naredne sedmice očekuje duplo kolo u Španiji, gdje u utorak prvo gostuju u Valensiji istoimenoj ekipi, dok u četvrtak idu u goste Real Madridu.

TOK MEČA

Žalgiris-Partizan 85:93

40. minut Partizan odnosi veliku pobjedu iz Kaunasa.

38. minut Pritiska Žalgiris i dalje Partizan ne predaje lako.

36. minut Partizan na krilima Doužera održava prednost, žilavost pokazuje Šmits u redovima domaćih

34. minut Naneli je u ovim trenucima preuzeo sve u svoje ruke i održava Partizan u sigurnoj luci. Maksivitis traži tjam aut.

32. minut Nervozan početak i jednih drugih u posljednjoj četvrtini. Lopte se gube baš lagano.

Kraj 3/4

30. minut Zek Ledej je u ovoj četvrtini održao crno-bijele svojim poenima, pa je Partizan na kraju uspio da vrati dvocifren plus i tako idu u posljednjih deset minuta.

28. minut Partizan u ovim trenucima ponovo bježi Žalgirisu odličnom odbranom. Domaći traže tajm-aut.

26. minut Partizan se malo konsolidovao, te iznudio neke faulove domaćina i tako povratio prednost.

24. minut Žalgiris je već dao 3 trojke na startu poluvremena, Panter ponovo preuzeo napadačku palicu.

22. minut Mučenje sa jedne i druge strane na startu. Sada se malo publika uključila i negoduje na suđenje. Žalgiris je vezao 5 poena i smanjio prednost.

Kraj 2/4

20. minut Partizan je izgledao na početku i kraju ove četvrtine stvarno izgleda o nevjerovatno, Žalgiris koliko god da ima odlične procente za tri, u odbrani ne može ništa da odbrani.

18. minut Partizan ponovo preko Pantera, Doužera i sada Kabokla održava značajnu prednost. Žalgiris takođe ima odlične procente šuta za 3 koji ih i održava koliko toliko.

16. minut Počeo je Partizan da griješi u organizaciji napada, što domaći koriste i smanjuju prednost.

14. minut Rasplamsala se borba sada i na jednoj i drugoj strani. Pogađa i Žalgiris sada, ali crno-bijeli i dalje imaju dvocifren plus.

12. minut Zapalio se Kevin Panter. Vodi Partizan na krilima svog kapitena koji je postigao 4 trojke. Tajm aut zovu Litvanci

Kraj 1/4

10. minut Partizan je nakon manjeg lutanja u napadu, na kraju se konsolidovao pa preko Pantera i Doužera stvorio dobru zalihu pred drugi kvartal.

7. minut Budi se Žalgiris, vezali su 7 poena. Partizan je promašio 3 šuta zaredom.

5. minut Sve polazi za rukom Partizanu, Panter se probudio.

3. minut Partizan u ovim momentima kontroliše igru, visoka petorka se ponovo isplaćuje Obradoviću, odlično se igra u reketu. Žalgiris reaguje tajm-autom.

1. minut Domaći su bez poena u prva 2 napada, dok je Partizan poentirao preko Kabokla i Ledeja.

UOČI MEČA

Ali, Partizan sigurno ima svoju šansu nošen dobrom formom iz proteklog perioda. Žalgiris je u međuvremenu angažovao novog igrača, nekadašnjeg beka Crvene zvezde, Ostina Holinsa koji je potpisao na tri sedmice, uz mogućnost produžetka do kraja sezone. Što se tiče povrijeđenih igrača kod domaćina, trener Maksivitis neće moći da računa na već odavno povrijeđene Butkevičijusa, Lekavičijusa i Maneka, dok Parni valjak neće imati pomoć Kaminskog, Trifunovića i Avramovića.

Crno-bijeli su prošle sezone oba puta savladali Žalgiris, posebno u Kaunasu veoma ubjedljivim rezultatom i odličnom igrom. Partizan sigurno ima čemu da se nada, jer uz sve pobjede koje je ostvario na domaćem terenu potrebno je da ostvare i pobjedu na gostujućem parketu, te se približe gornjem dijelu tabele.

Željko Obradović je veoma kratko, ali precizno najavio meč u Kaunasu.

Željko Obradović

– Svako naredno gostovanje će biti najteže. Žalgiris je tim koji igra izvanredno, imaju jasnu ideju kako i gdje da napadaju i imaju ogromnu energiju, kako napadački tako i defanzivno – poručio je strateg Beograđana.

Kazis Maksivitis je aposttrofirao napad crno-bijelih kao najveću prijetnju za njegov tim,

– Što se tiče napada, Partizan je jedan od najboljih timova, iniciraju dosta faulova. Veoma svestran tim, napad im je takav jer imaju nekoliko lidera kao što su Kevin Punter, Pi-Džej Doužer i Džejms Naneli… Oni su jedan od rijetkih timova gdje praktično svi šutiraju trojke. To im omogućava da igraju nestandardne situacije. Partizan je u dobrom ritmu, ali mi, prije svega, moramo više da gledamo sebe – rekao je strateg litvanskog tima.