VELIKI PREOKRET Bivši kapiten Partizana nadomak osvajanja šampionske titule

Nekadašnji kapiten Partizana Saša Ilić, asad trener CSKA iz Sofije, blizu je osvajanja titule u Bugarskoj.

Saša Ilić

Fudbaleri CSKA 1948 odigrali su sa Ludogorecom 2:2 i tako pomogli ekipi CSKA iz Sofije koju predvodi Saša Ilić. Ludogorec je dva puta vodio, ali nije uspio da sačuva prednost. CSKA Sofija i CSKA 1948 Sofija su krvni neprijatelji, ali CSKA 1948 je odigrao pošteno i obradovao Ilića.

Ludogorec sada ima 79 bodova i u posljednja dva kola šampionata ulazi sa bodom zaostatka za prvoplasiranim CSKA. Srpskog trenera sad čekaju dva finala. Prvo protiv neprijatelja CSKA 1948, a zatim protiv Levskog.

CSKA 1948 sebe smatra jedinim pravim CSKA, ali to ga nije spriječilo da odigrao pošteno i trasirala put velikom rivalu ka tituli, prvoj poslije 15 godina.

U prvom poluvremenu meča između Ludogoreca i CSKA 1948 nije bilo golova, a već na samom startu drugog dijela Ludogorec je došao do vođstva. Igor Tijago asistirao je Delevu za 1:0. Ipak, samo 12 minuta kasnije domaćin je odgovorio, a strijelac je Pedrinjo. Ali radost navijača  CSKA nije dugo trajala. Samo četiri minuta kasnije gosti su ponovo poveli, a strijelac je bio Despodov. Međutim, Ludogorec nije uspio da sačuvao prednost do kraja. U 86. minutu Čočev je postigao gol za konačnih 2:2, piše Informer.

CSKA 1948 je sad na trećem mjestu, koje vodi direktno u kvalifikacije za Ligu Konferencije.