PIROVA POBJEDA Saša Ilić i CSKA ostali bez titule (FOTO)

Fudbaleri CSKA iz Sofije predvođeni trenerom Sašom Ilićem nisu osvojili prvu titulu prvaka Bugarske poslije 15 godina.

Saša Ilić

U izuzetno uzbudljivoj završnici sezone titulu je odbranila ekipa Ludogoreca koja je tako postala šampion Bugarske 12. godinu uzastopno (tokom tog perioda CSKA je čak osam puta bio drugi).

Pitanje prvaka je riješeno u posljednjem kolu u koje je Ludogorec ušao sa bodom više od ekipe koju vodi legendarni fudbaler Partizana. CSKA je gostovao velikom gradskom rivalu Levskom, dok je šampion išao u Varnu u goste ekipi Černo more.

Nakon prvog poluvremena titula je bila u rukama Saše Ilića i njegovih fudbalera, jer je CSKA poveo protiv Levskog u 36. minutu golom Norvežanina Tobijasa Hajnca, dok je u Varni bilo neriješeno 0:0. Međutim, na startu drugog poluvremena Ludogorec je postigao gol preko Argentinca Matijasa Tisera i do kraja meča zadržao taj rezultat – 0:1.

Tim Saše Ilića je do kraja meča udvostručio prednost, nakon još jedne greške mladog golmana Levskog strijelac je bio Dukens Nazon iz Haitija. Na žalost legende Partizana i njegovih igrača bila je to Pirova pobjeda.

Ispostavilo se da je ekipa CSKA ispustila titulu u pretposljednjem kolu kada je u 102. minutu promašila penal za pobijedu.

Prštalo je u posljednjem kolu na sve strane, pa su tako crvene kartone dobili po jedan fudbaler Levskog, CSKA i Ludogoreca.

Rezultati posljednjeg kola: Levski Sofija – CSKA Sofija 0:2, CSKA 1948 Sofija – Lokomotiva Plovdiv 0:0, Černo more – Ludogorec 0:1, piše Sport klub.