(VIDEO) KAKAV START ITALIJANA Donaruma isključen zbog "strašnog" faula

Surov start izveo je Đanluiđi Donaruma na meču Pari Sen Žermena protiv Le Avra, te je sudija, bez ikakvog razmišljanja, dodijelio crveni karton i poslao ga u svlačionicu.

Fudbaleri Pari Sen Žermena  pobijedili su sa 2:0 Le Avre u okviru 14. kola francuskog šampionata, a meč je već u ranoj fazi obilježio surov start Đanluiđija Donarume.

Đanluiđi Donaruma je izletio sa linije u pokušaju da dođe do lopte, a onda je neshvatljivo nogom krenuo ka istoj, a u tom pokušaju je pogibeljno startovao na jednog od ofanzivaca domaćeg sastava.

Očekivano, bez obzira što se igrao tek deseti minut utakmice, glavni arbitar meča nije imao trunku razumijevanja za ovaj potez Italijana.

Momentalno mu je pokazan crveni karton i put u svlačionicu, a Pari Sen Žermen je bio prinuđen da već u ranoj fazi meča izvrši drugu promjenu.

PSŽ je sa igračem manje uspio da dođe do pobjede. Prednost gostujućem timu donio je Kilijan Mbape u 23. minutu, dok je konačnih 2:0 postavio Vitinja u 89, piše Sportal.

Parižani sada na prvom mjestu imaju 33 boda, četiri više od prvog pratioca Nice.