(VIDEO) "Liga klošara i opasnih doktora" Grcima dosadilo da poslije svakog derbija budu negativna tema broj jedan u Evropi

Derbi meč grčkog šampionata između Olimpijakosa i Panatinaikosa prekinut je na startu drugog poluvremena, kada su navijači crveno-bijelih pogodili petardom rezervistu "zelenih" Hanukara.

Navijači Olimpijakosa

Pristalice Olimpijakosa napravile su “medveđu uslugu” svojim igračima, koji su drugi dio utakmice započeli na najbolji mogući način, pogotkom Medija Kamare za izjednačenje 1:1.

Tokom proslave ovog pogotka, koji je postignut u 48. minutu, navijači domaćeg tima su zasuli teren pirotehničkim sredstvima i tom prilikom je jedna petarda pala pored igrača Panatinaikosa koji se zagrijavao.

Reč je o Hunakaru koji je nakon detonacije petarde ostao da leži na travi, da bi ga ljekarske ekipe zatim iznijele sa terena.

Odmah nakon toga glavni sudija Paolo Mareska poslao je igrače dva tima u svlačionicu i  prekinuo susret na stadionu “Jorgos Karaiskakis”.

Velika bura digla se i u medijima. Pojedini portali šampionat zovu “ligom opasnih doktora”, a “Sportlive” fudbal u Grčkoj zove “sportom klošara”.

– U kojoj civilizovanoj zemlji svijeta sport može biti tako izopačen? Nigdje osim u Grčkoj. U kojoj normalnoj državi bi sportista bio povrijeđen petardom na fudbalskoj utakmici, a ljekar promijenio mišljenje o zdravstvenom stanju igrača. U jednom trenutku kaže “možda i može da igra”, pa u sljedećem “ne može” i na kraju “ne znam da li može ili ne može”. Ovo je odavno sport klošara i skitnica, a od juče su tu i opasni doktori – navodi ovaj portal.

Sada je na sudu da donese odluku o ishodu, u narednih 48 časova zasjedaće osnovni disciplinski organ grčke Superlige.