Arsenal ne odustaje od titule: Njukasl pao za nastavak drame

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Njukasl rezultatom 2:0 u 35. kolu engleske Premijer lige.

Arsenal

Arsenal je ostao u trci za šampionsku titulu sa Mančester sitijem nakon novog trijumfa u domaćem šampionatu.

Oni su na teškom gostovanju Njukaslu na Sent Džejms Parku slavili rezultatom 2:0 i sada imaju bod manje i utakmicu više od prvoplasiranog Sitija.

Sve je počelo u 14. minutu kada je Martin Odegard pogodio mrežu Njukasla na asistenciju Žoržinja i tako gostima iz prestonice donio vođstvo od 1:0.

VAR se umiješao pa Bruno Gimaraeš nije dobio penal već u 9. minutu i onda se zapisuje ovaj momenat pet minuta kasnije kada je Arsenal zapravo i poveo.

Do kraja poluvremena golova nije bilo, a u drugom… Autogol Fabijana Šara u 71. minutu riješio je pitanje pobjednika i donio Arsenalu vođstvo od 2:0 i pogurao ih ka važna tri boda u šampionskoj trci.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Brajton, dok Mančester siti gostuje ekipi Evertona, navodi B92.