Bez milosti na prijateljskom meču: Brutalan start nad Mesijem umalo doveo do teže povrede (VIDEO)

Fudbaleri Paname nisu birali sredstva da zaustave najboljeg arentinskog fudbalera, Lionela Mesija, koji je tokom meča bio meta njihovih oštrih startova.

Lionel Mesi povrijeđen na travi

Argentina je po prvi put nakon osvajanja Mundijala odigrala jednu utakmicu i pred svojom publikom u Buenos Ajresu savladala Panamu rezultatom 2:0.

Suret na “Monumentalu” protekao je u slavljeničkom tonu, pošto su uoči njega Gaučosi sa svojim navijačima još jednom proslavili osvajanje svjetske titule, ali na terenu je ipak sve prštalo od nabolja, prenosi Sportal.

Gosti nimalo nisu štedjeli Argentince na terenu, gdje su se pred njima dobro isprsili i u svakom smisli ih namučili, a često nisu birali sredstva da zaustave najbolje protiničke igrače.

Tako je jednom prilikom umalo došlo i do ozbiljnije povrede Lionela Mesija, na kojeg je vrlo neoprezno startovao defanzivac Paname Kevin Galvan.

On je otvorenim đonom uklizao u noge zvijezdi PSŽ-a i tom prilikom mu napravio rasjekotinu u predjelu potkoljenice. Čitav stadion River Plate ostao je skamenjen nakon ove situacije, ali se na sreću Mesi brzo pridigao i nakon manje intervencije ljekarskog tima nastavio meč.

Na kraju je u 89. minutu postigao i pogodak za konačnih 2:0, a prethodno je prednost Argentincima donio Tijago Almada u 78. minutu.