DRAMATIČAN KRAJ Urugvaj eliminisan sa Mundijala

Urugvaj je odigrao sjajan meč protiv Gane i slavio je 2:0, ali im to nije bilo dovoljno za prolazak u narednu fazu Svjetskog prvenstva.

Sjajan meč odigrao je Luis Suarez koji je dva puta asistirao De Arasketi za golove. No ni to im nije bilo dovoljno, jer im je nedostaja još jedan gol. Gana je u 21.minuti imala šansu ali Aju nije realizovao penal, tačnije Rošet je odbranio njegov pokušaj.

Koreja je napravila iznenađenje i savladala je Portugal preokretom i slavila je 2:1. Orta je doveo Portugalce u vođstvo ali je Južna Koreja uspjela da dođe do trijumfa.

KRAJ

Gomez je šutirao ali nova odbrana golmana Gane. Dramatičan je finiš.

Još osam minuta nade za Urugvaj. Koreja je savladala Portugal sa 2:1

Šansa za Urugvaj u 89.minuti. Kavani je dobro šutirao. Urugvaju sad očajnički treba gol.

90+2 Koreja je povela! Strijelac je Hi Čvan. Kakav šok za Portugal a još veći za Urugvaj. Ostanu li ovakvi rezultati oni ispadaju.

83.min – Rošet još jednom sjajno intervenisao. Kudus je odlično šutirao i golman Urugvaja se istakao odbranom.

76.min Selektor Gane je izmijenio sve napadače ali ni to nije dal rezultate.

68.min – Kavani mijenja Suareza u timu Urugvaja.

60.min Golman Koreje brani gotovo sve, dok na drugoj strani Urugvaj u meču protiv Gane kontroliše rezultat,

Gana je ofanzivnije ušla u nastavak, nemaju više Afrikanci šta da izgube.

Nastavljeni su mečevi.

Portugal i Koreja igraju 1:1, dok Urugvaj na poluvremenu ima sjajnu prednost od 2:0.

Ostanu li ovakvi rezultati plasman dalje će da osiguraju Portugal i Urugvaj.

32.min – Urugvaj dolazi do 2:0. Ponovo su u glavnoj ulozi Suarez i De Aresketa koji donose ogromnu prednost.

27.min Izjednačenje na meču Koreja – Portugal. Gvon je pogodio mrežu.

26.min De Arasketa postiže gol. Veći dio posla uradio je Suarez, na kraju je samo odbijenu loptu pratio igrač i poslao u mrežu. Prvi gol na ovogodišnjem Mundijalu.

23.min – Sjajan napad Urugvaja. Njunjez je bio u dobroj prilici a defanzivci Gane su riješili situaciju.

Penal za Ganu

18.min – Penal za Ganu! Nakon pregleda VAR sistema afrička selekcija ima šansu da dođe do prednosti. Aju nije uspio da realizuje penal, Rošet je odbranio.

13.min – Urugvaj je taj koji ima inicijativu protiv Gane.

Luis Suarez

Prvi gol je već pao. Portugal je rano došao u vođstvo. Rikardo Orta se upisao u strijelce.

Počeli su mečevi Urugvaj – Gana i Južna Koreja – Portugal.

Južna Koreja se našla na pogrešnom kraju jedne od najzabavnijih utakmica na turniru, pošto je izgubila od Gane sa 3:2 i oduzela sebi zicer za prolazak grupe. Korejci su impresivno smanjili zaostatak od 2:0, ali su pali još jednom i sada moraju da jure senzaciju protiv Portugalaca.

Pošto je već četvrti put obezbijedio prolaz u nokaut fazu na posljednjih pet turnira, Portugalu je potreban bod da bi garantovao prvo mjesto u Grupi H. Istorija ukazuje na jake rezultate u ovoj posljednjoj utakmici grupe pošto su trenutno neporaženi u posljednja četiri takva takmičenja (dvije pobede, dva remija), iako je ta serija počela nakon što su izgubili 1:0 od Južne Koreje kada su pretrpjeli ranu eliminaciju 2002. godine!

Poznate su postave za meč:

J. Koreja: Seung-Gju, Gue-Sung, Hvang, Wu-Jung, Đin-Su, Mun-Hvan, Jong-Gvon, Kjung-Von, Đae-Sung, Kang-In, Son

Portugal: Košta, Silva, Kanselo, Pepe, Dalo, Horta, Mario, Nunjes, Neves, Ronaldo, Vitinja.