(FOTO) FEŠTA MOŽE DA POČNE Inter pred očima ljutog rivala ovjerio 20. titulu šampiona Italije, teška noć za navijače Milana, skudeto je u rukama Neroazura

Fudbaleri Intera pobjedom nad ljutim rivalom, ekipom Milana i matematički su osigurali titulu prvaka italijanske Serije A.

Inter je u Derbiju dela Madonina u okviru 33. kola Serije A savladao ekipu Milana na gostujućem terenu sa 2:1 i tako došao do 20. titule prvenstva Italije u klupskoj istoriji.

Nisu mogli na bolji način da osiguraju titulu izabranici Simonea Inzagija od fešte u gostima protiv najvećeg rivala, kojeg su baš ovom titulom ostavili iza sebe jer su do sada bili izjednačeni sa po 19 naslova prvaka Italije.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će Inter ovjeriti titulu, a to se desilo upravo protiv Milana, pa tako Neroazuri sada imaju 17 bodova prednosti u odnosu na Rosonere čime su i matematički obezbijedili titulu na pet kola prije kraja prvenstva.

Inter je do prednosti došao u 18. minutu kada je štoper Frančesko Aćerbi sjajno skočio glavom i doveo Neroazure u vođstvo, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Već na samom startu drugog poluvremena, Markus Tiram duplirao je vođstvo Intera u 49. minutu.

Ipak da Inter ne dođe tako lako do trijumfa potrudio se Fikajo Tomori. Nadu da Milan može da iz ovog meča izađe neporažen donio je štoper Tomori u 80. minutu.

Ipak to je bilo sve od izabranika Stefana Piolija, a u samom finišu crvene kartone dobili su Teo Ernandez na jednoj i Danzel Damfris na drugoj strani. Nema sumnje da će ovo biti teška noć za sve navijače Milana, posebno ako uzmemo u obzir činjenicu da Inter slavi titulu baš pred njihovim očima.