(FOTO) Omarska slavila u komšijskom derbiju protiv Rudara: Famos opravdao epitet "domaćinske ekipe"

Utakmicama Omarska - Rudar i Famos - Slavija stavljena je tačka na 14. kolo Prve lige Republike Srpske.

U oba duela slavili su domaćini. Omarska je napravila veliko iznenađenje i u komšijskom derbiju savladala Rudar sa 2:1, dok je Famos potvrdio epitet “domaćinske ekipe” te tako upisao sedmi trijumf kod kuće od osam utakmica.

Izabranici Saše Keranovića srušili su pretedenta za povratak u Premijer ligu BiH kroz blickrig, a sve se odigralo pred kraj prvog poluvremena. Prvo je Saja Mario pogodio u 42. za 1:0, da bi samo par minuta kasnije prednost domaćina duplirao Vedran Panić. Igrao se 49. minut prvog poluvremena. Gosti iz Prijedora samo su uspjeli smanjiti prednost pred kraj susreta, kada je Nemanja Raković bio precizan u 86. minutu meča.

Rudar ovim porazom sada zaostaje 5 bodova za liderima Laktašima i Radnikom i na svom kontu ima 27, dok Omarska još uvijek zauzima posljednje mjesto, ali sada su se popeli na 11 bodova, 3 manje od prvog iznad zone ispadanja.

U drugom komšijskom derbiju Famos je sa sigurnih 2:0 kući ispratio goste iz Istočnog Sarajeva. Do vođstva su stigli u 27. minutu preko Franka Aleksis Abrega, da bi konačnih 2:0 postavio Ognjen Stjepanović u drugom poluvremenu. Famos se pobjedom popeo na kotu 22 i nalazi se na 7. mjestu, dok je Slavija 12. sa 15 bodova.