(FOTO) PETARDA U BANJALUCI Futsaleri Borca u derbiju kola bolji od Željezničara

Futsaleri Borca u derbi meču 3. kola Premijer lige BiH savladali su Željezničar.

Pretresi u banjalučkom naselju Borik

Banjalučani su u dvorani Borik slavili s 5:2 i ovo im je druga pobjeda ove sezone uz jedan poraz.

Jak intenzitet igre postavile su obje ekipe od samog starta. U prvih 5 minuta viđena je jedna ozbiljna prilika i to za goste, ali je prečka bila saveznik Borca.

Banjalučani su od starta krenuli sa igrom na višak što im se isplatilo u 8. minutu. Mirković je prošao po strani, servirao loptu na peterac odakle nije bilo teško Veriću da je sprovede u praznu mrežu za 1:0. Nisu stigli domaći ni da se poraduju golu, a na semaforu je već stajalo 1:1. Strijelac za goste bio je Edis Sarajlić.

Promjene rezultata nije bilo sve do 17. minuta. Ponovo su egzekutori bili isti. Mirković asistent, Verić pogađa za 2:1, a sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Odličan tempo nastavljen je i u drugom dijelu igre.

Igrao se 24. minut kada su gosti iz Sarajeva zatresli stativu, a kazna za propušteno stigla je odmah u narednom napadu Borca. Prvo je Savić pogodio okvir gola, da bi se lopta potom odbila do Igora Mirkovića, koji poslije dvije asistencije, odličnim udarcem sa 10-ak metara pogađa u desne rašlje za 3:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u 33. minutu. Dugu loptu poslao je golman Borca Stanivuković, kolega na drugoj strani Delihasanović uspio boksovati ali samo do noge Stefana Savića koji postiže gol za 4:1.

Od tog trenutka gosti su dali sve u napad, Igra sa viškom se isplatila, pa su tako u 35. minutu smanjili na 4:2. Ipak konačan rezultat postavlja Munjiza koji postiže peti gol za Borac.