GRK SLAVIO U DERBIJU Cicipas nakon drame slomio Zvereva

U jednom od na papiru najzanimljivijih duela između Aleksandra Zvereva i Stefanosa Cicipasa, kao pobjednik je izašao Grk rezultatom 7:5, 7:6.

Stefanos Cicipas

Cicipas se poslije dva seta plasirao u četvrtfinale Monte Karla, gdje će igrati protiv Karena Kačanova.

Stefanos u dosadašnjem dijelu sezone se dosta muči sa povredama. Posljednja je povreda leđa, ali je Grk uspio sve to da prevaziđe i da prvi set poslije velike borbe dobije tako što je napravio brejk u presudnom trenutku.

Četiri brejk šanse nije Zverev prije toga, pa je onda Cicipas uspio da svoju četvrtu pretvori u set.

Drugi set je dobro počeo po Cicipasa. Ekpresno je Grk stigao do dva brejka prednosti i vođstva od 3:0, ubrzo se ta prednost povećala i na 5:0, Zverev se totalno ugasio i prosto prepustio sve Grku koji je koristio sve greške Nijemca da stekne veliku prednost.

Nije Zverev dozvolio da ovaj set izgubi sa nulom, pa je tako uspio da se upiše u drugom setu i malo ublaži debakl koji je doživio u ovom setu. I tu nije bilo kraj, piše B92.

Nastavio je Nijemac da topi prednost Grka, pa je tako napravio brejk i za tili čas došao i do trećeg gema na meču.

I na kraju je Nijemac uspio da dođe do 5:5, a u sljedećem gemu je uspio da prekine seriju Zvereva od pet gemova zaredom i doše do nove prednosti.

Na kraju smo gledali taj-brejk drugog seta koji je Cicipas uspio da riješi u svoju korist i tako se plasira u četvrtfinale.