HRVATI NISU USPJELI Španija kroz dramu stigla do trofeja Lige nacija i to na kakav način (VIDEO)

Fudbaleri Španije osvojili su Ligu nacija, pošto su poslije boljeg izvođenja penala savladali Hrvatsku - 5:4 (0:0).

Finale Lige nacija: Hrvatska - Španija

Junak trijumfa je golman Furije Unaj Simon koji je u četvrtoj seriji zaustavio šut Lovra Majera, a potom u šestoj Brunu Petkovića, dok su na drugoj strani svi španski fudbaleri bili precizni, osim Ejmerika Laporta koji je pogodio prečku u petoj seriji kada jemogao da donese slavlje svom timu.

Ipak, ono je uslijedilo nekoliko minuta kasnije pošto je Danijel Karvahal “panenkom” prevario Dominika Livakovića.

Ova generacija fudbalera Hrvatske definitivni je sjajna, ali i ukleta. Nakon što su osvojili srebro, pa bronzu na svjetskim prvenstvima, nadali su se da mogu do prvog zlata, ponovo bili vrlo blizu, ali nisu uspjeli. Nedostajalo im je malo, sasvim malo…

Pratila je sreća Hrvate tokom svih ovih godina sa penala, budući da su na dva Svjetska prvenstva četiri puta izlazili kao pobjednici nakon lutrije, ali su sada pali u borbi za trofej.

Španci su postali tek treći osvajači Lige nacija, poslije Portugala i Francuske.

Prvo poluvrijeme je proteklo prilično mirno. Vidjeli smo nekoliko solidnih pokušaja sa obje strane, ali daleko od toga da je nešto bilo dovoljno opasno da bi se rezultat na semaforu promijenio.

Po jednu dobru šansu imali su Gavi i Andrej Kramarić. Španac kada je šutirao po zemlji sa dvadesetak metara malo pored gola, dok je Kramarić u posljednjem trnutku ometen kada je želio da poslije duge lopte kroz sredinu lobuje Unaija Simona.

Ništa drugačije nismo gledali ni u drugih 45 minuta, a može se reći da je utakmica bila još zatvorenije i da je ličila na šahovsku partiju. Na to je uticao i preveliki ulog, budući da je Hrvatska jurila svoj prvi trofej, a Španija jedini koji joj nedostaje.

Jedinu pravu priliku imao je Ansu Fati u 84. minutu kada je njegov udarac sa ivice peterca blokirao Ivan Perišić maltene ne gol liniji.

Meč je, kao što je i “mirisalo”, otišao u produžetke, a da smo tih 30 minuta prespavali, ne bismo apsolutno ništa značajno propustili. Za razliku od meča Hrvatske i Holandije u polufinalu, gdje su “vatreni” u dodatnih 30 minuta odigrali kao u transu i razbili “lale”, protiv Španaca je to bilo znatno prizemnije i opreznije.

Španci su bili nešto opasniji i na mahove su pokušavali da prije penala riješe utakmicu, ali definitivno se neće buniti ni ovakvim raspletom.