TRIJUMF ITALIJANA Azuri završili 3. u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Holandiju u Enšedeu sa 3:1 u utakmici za treće mjesto završnog turnira Lige nacija i osvojila bronzano odličje.

Ake i Gnoto

U dva poluvremena smo gledali dvije potpuno različite utakmice, ali su Italijani za razliku od Holanđana bolje koristili svoje šanse i došla do trijumfa.

Strijelci za Italiju bili su Dimarko i Fratesi u prvom, odnosno Kjeza u drugom poluvremenu, dok su za Holandiju pogađali Bergvajn i Vajnaldum.

Strašna utakmica. Italijani su dominirali u prvom poluvremenu, došli do velike prednosti, a Holandija u prvih 45 minuta nije imala ni šut u okvir gola, a su “lale” u nastavku bile te koje su konstantno pritiskale, jurile gol i na kraju postigle dva, što je bilo nedovoljno da se izbjegne poraz.

Već u šestom minutu Italija je povela. Raspadori je centrirao da bi lopta na kraju došla do Federika Dimarka koji je snažnim udarcem poslao u dalji ugao.

Samo 15-ak minuta kasnije Italija je imala još veću prednost. Fratesi je pratio akciju svoje ekipe, došao do odbitka i sproveo je u situaciji jedan na jedan sa golmanom u mrežu.

Moglo je biti u ubjedljivije za “azure” do poluvremena, ali su Holanđani imali sreće. U nastavku su pokazali mnogo više nego u prvom dijelu i poslije serije prilika konačno je Bervgajn smanjio na 2:1 kada je zakucao loptu u mrežu sa desne strane.

Ipak, samo četiri minuta kasnije pogodio je Kjeza poslije solo akcije i ponovo udvostručio prednost Italijana, da bi Vajnaldum u 89. minutu donio novi gol svojoj reprezentaciji, ali, ispostaviće se prekasno, navodi Sportal.

Na kraju, Italijanima će pripasti treće mjesto u trećem ciklusu Lige nacija, a večeras od 20.45 očekuje nas finalni meč između Hrvatske i Španije koji će odlučiti novog šampiona.