INTER SE NE ŠALI Čalhanoglu i Martinez pokorili Bergamo

Inter ostaje na prvom mjestu na tabeli i nakon ovog kola Serije A.

Oni su zabilježili izuzetno bitnu pobjedu na gostovanji Atalanti, bilo je 1:2.

Igrao se 40. minut kada smo vidjeli prvi gol na utakmici, Mateo Darmijan je prošao ka golu, a golman domaćih Muso je bio prilično neoprezan, pa je sudija bez ikakve dileme dosudio kazneni udarac.

Čalhanoglu je preuzeo odgovornost i pogodio – 0:1.

Drugo poluvrijeme je počelo fenomenalnim golom Lautara Martineza, praktično je sve sam uradio, namjestio se i šutirao za 0:2.

Mirisalo je na poraz Atalante, prvi u ovoj sezoni na svom terenu, ali smo gledali dramu.

Ademola Lokman je bio prilično agresivan, prošao je po desnoj strani i oduzeo loptu, potom uputio centaršut u sredinu gdje je bio Skamaka za 2:1.

Imali su domaći dovoljno vremena, oko pola sata do kraja utakmice.

Ipak, Inter je bio prisebniji do kraja, Atalanta nedovoljno snažna da napadne aktuelnog vicešampiona Evrope, pa je sada Inter na prvom mjestu “zacementiran” iako je nepotpuno kolo, pišu Sportske.net.