Juve slavio u derbiju: Kostić golom presudio Interu

U najvećem derbiju Italije zahvaljujući golu srpskog reprezentativca Filipa Kostića Juventus je savladao Inter 1:0 na gostovanju na stadionu Đuzepe Meaca.

Kostić i Vlahović slave

Trenutak odluke dogodio se u 23. minutu kada je Kostić sjajnim udarcem savladao Onanu. Uslijedila je provjera VAR tehnologije da li je golu prethodilo igranje rukom. Kada je potvrđeno da je gol uslijedila je velika radost igrača Juventusa.

Derbi nije bio pretjerano zanimljiv. U prvom poluvremenu je Inter imao veći posjed lopte, veći broj šuteva na gol, ali bez nekih ozbiljnijih prilika.

U nastavku je meč ravnopravan i Juventus je manje više rutinski sačuvao stečenu prednost. I Dušan Vlahović je odigrao cijeli meč za Juve, ali bez značajnijeg učinka.

Inter je treći na tabeli sa 52 poena, dok se Juventus iako mu je oduzeto 15 bodova probio na sedmo mjesto sa 41 bodom i još ima šanse za Evropu, navodi Sportklub.