KATALONCI SE RADUJU Miroljubiv madridski derbi po mjeri Barselone

Real i Atletiko podijelili su bodove u velikom madridskom derbiju odigranom na stadionu „Santijago Bernabeu“.

Fudbaleri Atletiko Madrida

Meč je završen 1:1, a ovakvom raspletu najviše se raduju u Barseloni koja će sutra imati priliku da pobjedom protiv Almerije pobjegne „kraljevima“ na velikih deset bodova prednosti.

U prvom poluvremenu Real je bio bolji rival. Imali su daleko veći posjed lopte i čak osam udaraca prema golu Atletika, ali nijedan nije bio precizan i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak meča bio je znatno uzbudljiviji. Atletiko je uspostavio ravontežu i nije dopustio igračima Reala mnogo prostora. Međutim, u 64. minutu ostaje sa igračem manje, jer je Korea dobio direktan crveni karton zbog grubog faula.

Očekivalo se da Real od tog trenutka krene ofanzivnije, ali to se nije dogodilo. Atletiko je sjajno držao blok na sredini terena i čekao svoju priliku. I dočekao je u 79. minutu.

Centaršut iz slobodnog udarca uputio je Grizman, a sjajno je reagovao Himenez i poslao loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.

Ipak Real se nije predavao. Poslije kornera Luke Modrića u 85. minutu najbolje je na prvoj stativi skočio rezervista Rodrigez i poravnao skor na 1:1.