LACIO NA KOLJENIMA Inter furiozno u finalu Superkupa Italije, zakazan duel sa Napolijem

Fudbaleri Intera na ubjedljiv način plasirali su se u finale Superkupa Italije gdje će igrati protiv aktuelnog šampiona Napolija.

Nerazuri su opravdali ulogu favorita i u polufinalnom duelu u Rijadu više nego zasluženo savladali ekipu Lacija.

Utakmica u glavnom gradu Saudijske Arabije završena je rezultatom 3:0 (1:0).

Rimljani nisu uspjeli da pruže jači otpor, izabranici Simonea Inzagija mogli su da slave i mnogo ubjedljiviji trijumf protiv njegovog bivšeg kluba.

Inter je poveo u 17. minutu pogotkom Markusa Tirama poslije sjajne asistencije Federika Dimarka.

Prednost je duplirao Hakan Čalhanoglu iz penala u 49. minutu. Prethodno je veteran Pedro nesmotreno startovao na Lautaru Martinezu u šesnestercu Lacija, što je potvrđeno iz VAR sobe.

Konačan rezultat postavio je u 87. minutu rezervni igrač Davide Fratezi. Prethodno ga je pravovremeno proigrao Henrik Mkhtarjan.

Mogli su Nerazuri do još nekoliko pogotka, dva puta su pogađali okvir gola, Nikolo Barela u prvom, Lautaro Martinez u drugom poluvremenu.

Inter će se za trofej Superkupa Italije boriti proziv Napolitaca, koji su dan ranije identičnim rezultatom savladali Fiorentinu (3:0). Finale je na programu u ponedjeljak, 22. januara u Saudijskoj Arabiji, prenosi Sport Klub.