LEĆE MATIRAO ATALANTU Blijed nastup Murinjove Rome

U terminu od 18.30 sati odigrana su dva meča 14. kola italijanske Serije A.

Sasuolo i Roma su remizirali rezultatom 1:1, dok je Leće napravio iznenađenje i pred svojim navijačima pobjedio Atalantu sa 2:1.

Izabranike Žozea Murinja je definitivno presjekao nedjeljni poraz od Lacija u gradskom derbiju, pa danas nisu uspjeli da slave ni u Ređo Emiliji.

Nije to bila dobra utakmica u većem dijelu, imali smo 77 minuta ničega, a onda sjajna šansa za Traorea i očajan udarac veziste Sasuola kada je mogao da bira koji će dio mreže da pogodi.

Samo tri minuta kasnije surova kazna. Manćini je centrirao sa desne strane, a Ejbraham fantastično reagovao u skoku i trzajem glavom smestio loptu iza leđa nemoćnog golmana Konsiljija, za 0:1.

Očekivalo se da će tada Murinjo “zatvoriti” utakmicu i u svom stilu odnijeti tri boda u Rim, ali njegova odbrana je izdržala svega pet minuta. Lorijen je asistirao, a Pinamonti matirao Ruija Patrisija, za konačnih 1:1.

Roma je peta na tabeli sa 26 bodova, a Sasuolo je na 13. mjestu sa 16 bodova.

U Lećeu smo vidjeli “blickrig” domaćina u roku od 120 sekundi. Federiko Baširoto je u 27. minutu pogodio za 1:0, a Atalantu je u 29. šokirao Di Frančesko i duplirao prednost.

Duvan Zapata je u 40. minutu smanjio na 2:1, gosti su napadali u drugom poluvremenu, ali nisu našli put do gola.

Atalanta je u zadnja dva kola osvojila samo bod i pala je na četvrto mjesto sa 27 bodova. Leće se pomerio na 16. mesto sa 12 bodova i sada je na +5 od zone ispadanja, što je sjajna vijest za navijače ovog kluba, pišu sportske.net.