"Murinjovska" pobjeda: Vučica maksimalna nakon dva kola

Fudbaleri Rome slavili su na svom stadionu protiv ekipe Kremonezea rezultatom 1:0, u meču 2. kola italijanske Serije A.

Ekipa Žozea Murinja je uspijela da sačuva maksimalan učinak, a nakon Salernitane njihova žrtva bio je novajlija u eliti Kremoneze.

Ne može se reći da je Vučica briljirala na večerašnjem meču, budući da je za pobjedu strijepela do posljednjeg sudijskog zvižduka ali je na kraju najbitnije da su upisana tri boda i to ponovo bez primljenog gola.

Trenutak odluke desio se u 65. minutu kada je Kris Smolig pogodio na asistenciju Lorenca Pelegrinija iz prekida, što je na kraju bilo dovoljno za trijumf,

Sa druge strane Kremoneze skupo prodao svoju kožu i dobrano namučio Romu na putu ka pobjedi, a u samom finišu utakmice Šarls Pikel je zaledio krv u žilama navijačima rimskog kluba, pošto je lopta nakon njegovog udarca sa ivice šesnaesterca samo liznula desnu stativu gola Ruia Patrisija.

Ipak, novajlija u ligi je baš kao i u prvom kolu protiv Fiorentine, kada je poražen golom Mandragore u dubokoj nadoknadi, dopustio rivalu preveliki broj šuteva i na kraju su platili ceh tome. Roma je večeras čak 27 puta zaprijetila gostima, od čega je u okvir gola išlo 12 lopti. Ona nakon udarca Smolinga a je završila u mreži što je na kraju bilo presudno.

Na ovom susretu srpski vezista Nemanja Matić čekao je šansu sa klupe, a u igru je ušao u 72. minutu kada je na terenu zamijenio Paola Dibalu, piše Sportal.

Romu u narednom kolu očekuje težak zadatak, pošto će gostovati Juventusu u Torinu. Sa druge strane Kremoneze će odigrati prvu utakmicu na domaćem terenu i to protiv Torina.