Ludi meč evropskog fudbala: Devet golova, tri crvena kartona i prekid zbog prijetnji sudiji (VIDEO, FOTO)

Proteklog vikenda gledali smo jedan od najluđih mečeva u evropskom fudbalu. Akteri: Fudbaleri Gengana i Meca.

Gengan je u osmom kolu druge francuske lige sa čak 6:3 na gostovanju pobjedio Mec. Osim devet golova, na utakmici je došlo do tri isključenja, pet žutih kartona i prekida od 25 minuta zbog ispada navijača.

Počelo je sjajno za domaćine. Mec je poveo već u drugom minutu nakon autogola Vinsenta Mansoa.

Međutim, pet minuta kasnije Žeremi Livolan je izjednačio iz jedanaesterca. Novi pogodak postignut je u 10. minutu kada je Abli Žalo pogodio za 2:1, a u 16. minutu je gambijski napadač postigao i treći gol za Mec.

Nakon četiri gola u prvih 16 minuta, činilo se da će domaćin lagano do bodova, ali tada je krenula serija nevjerovatnih gluposti Mecovih igrača.

U 31. minutu domaći štoper Kiki Kujate dobio je žuti karton, potom je nešto dobacio sudiji i zbog toga je isključen iz igre. Gengan je s igračem više u 45. minutu smanjio na 3:2, a pogodak je postigao Stefan Kemper.

“Kiša” golova i crvenih kartona

Samo dva minuta kasnije crveni karton dobio je i domaći golman Aleksander Ukiđa nakon što je skrivio penal za Gengan. Gaetan Kurte je bio siguran s bijele tačke za 3:3 i povratak gostiju. U 56. minutu domaća ekipa ostala je i bez trećeg igrača. Zbog izrazito grubog i opasnog starta, crveni karton dobio je Žan-Žak Danli.

Utakmica je ubrzo prekinuta. Sudija Pjer Gajus zaustavio je igru i poslao igrače u svlačionice. U početku nije bilo jasno šta se dogodilo, a kasnije je otkriveno kako se jedan navijač popeo na ogradu i prijetio sudiji.

Prekid je trajao 25 minuta, nakon čega je utakmica ipak nastavljena s 11 na osam igrača. Gengan je veliku brojčanu prednost na terenu iskoristio postigavši još tri gola do kraja utakmice, a strijelci su bili Dilan Lusije u 69, Voren Čimbembe u 85. i Žeremi Livolan u 88. minutu.

Lusije i Čimbembe pogodili su udarcima van kaznenog prostora, a Livolan iz slobodnog udarca. Gengan se ovom pobjedom probio na šesto mjesto s 13 bodova, tri manje od lidera Sošoa. Mec je osmi s 11 bodova, piše Sportal.