MAROKO ŽIVI SAN En Nesiri izbacio Portugal

Maroko živi svoj mundijalski san. Afrička reprezentacija je izbacila još jednog favorite u Kataru i izborila plasman u polufinale.

Maroko je šokirao Portugal i slavio 1:0, te postao najljepša priča Mundijala. Borbenom i maksimalno disciplinovanom igrom došli su do rezultata za istoriju.

Jusuf En Nesiri je iskoristio grešku golmana i nebeskim skokom u 42.minuti donio prednost. Portugal je u nastavku prijetio. Fernandeš je pogodio prešku, Bonu odbranio udarce Feliksa.

Ostali su i bez igrača u finišu jer je crveni karton zaradio Čedira, ali su Marokanci sve izdržali i izbacili Ronalda i drugove.

KRAJ:

Kakav promašaj! Maroko je imao kontru da riješi sve dileme i nije realizovao. Na drugoj strani Pepe je imao šansu nakon ubacivanja i nije pogodio.

Osam minuta sudijske nadoknade. Crven karton tačnije drugi žuti zaradio je Čedira.

90.min – Ronaldo je zaprijetio. Bono opet brani pokušaj. Otišao je naprijed i Pepe da pomogne u skoku.

82.min – Zbog povrede je izašao Ziješ. Odmah je zaprijetio Portugal. Bonu je zaustavio udarac Feliksa.

72.min – Pritisak Portugala. Odbrana Maroka za sad ne pravi grešku.

64.min – Bruno Fernandeš je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Marokanci u problemu. Izašao je Sais zbog povrede.

Ronaldo je izjednačio rekord po broju mečeva za nacionalni tim. Ovo mu je 196. nastup za reprezentaciju. Na dosadašnjih 196 mečeva upisao je 118 golova, a najveći uspjeh mu je titula prvaka Evrope iz 2016.

51.min – Ronaldo ulazi u igru. Portugal je sad ultra ofanzivan sa pet igrača u završnici.

Nastavljen meč. Ronaldo je i dalje na klupi.

45.min – Sjajna kontra ali nije uspio Maroko da dođe do 2:0. Imali su dobru priliku i višak igrača. Amalah je šutirao pored gola.

45.min Fernandeš je pogodio prečku. Umalo izjednačenje.

42.min – Maroko dolazi do gola. Sjajan skok El Nesirija koji je zatresao mrežu. Bio je najviši u skoku i donio prednost afričkoj reprezentaciji.

40.min Ponovo je u prilici bio Žoao Feliks koji je poslao preko gola.

31.min Najbolja prilika na meču. Žoao Feliks je bio u šansi a njegov udarac je izblokiran.

27.min – Bez pravih prilika, veoma oprezno se igra na obje strane. Igrači za sad najviše pate da ne pogriješe u opasnoj zoni.

18.min -Maroko se organizovano brani i prijeti iz kontri. Sada je pokušao Ziješ.

5.min – Prvi pokušaj Portugala. Bonu je odbranio pokušaj rivala.

Počeo je treći meč četvrtfinala na Mundijalu.

Marokanci su najprijatnije iznenađenje Mundijala. Malo ko ih je vidio među osam najboljih, ali su uspjeli da naprave senzaciju. I to na fantastičan način.

Grupu sa Hrvatskom, Belgijom i Kanadom su završili kao prvoplasirani, bez poraza, sa sedam bodova i uz samo jedan primljen gol. Nisu se tu zaustavili, pa su u osmini finala savladali favorizovanu Španiju. Ni u tom meču nisu dozvolili rivalu da zatrese mrežu, sjajnom borbom su izborili penale (0:0), gde je briljirao golman Bono i izrastao u junaka.

Sada će afrički predstavnik želiti novo čudo. Poslije izbacivanja jedne, želi da kući pošalje i drugu pirinejsku selekciju.

Portugal je rutinski osvojio prvu poziciju u grupi sa Ganom, Urugvajom i Južnom Korejom, iako je na zatvaranju grupne faze pretrpio poraz od Korejaca.

Ispostavilo se da se snažni tim Fernanda Santoša samo zagrijava za ono pravo. Pokazao je Portugal kakva je sila u osmini finala protiv Švajcarske i sa dominantnih 6:1 stigao do četvrtfinala.

Uprkos sjajnom izdanju, glavni fokus je bio na Kristijanu Ronaldu. Prva zvijezda tima je, navodno, željela da napusti Svjetsko prvenstvo pošto je izostavljena iz startne postave protiv Švajcaraca. Govorilo se i da je psovao selektora Santoša i da su u sukobu.

Poslije svega se oglasio i tamošnji savez, pa i Ronaldo, negirajući sve.

Postave

Maroko: Bono – Hakimi, Sais, Atiat-Alah, El Jamik – Amrabat, Ounahi, Amalah – Zijeh, En-Nesiri, Bufal

Portugal: Kosta – Dalo, Pepe, Diaš, Gereiro – Neves, Otavio, Silva – Fernandeš, Feliks, Ramos

Utakmica je na Al Tumama stadionu u Dohi.Sudija je Fakundo Teljo.