NOVO IZNENAĐENJE Tunis odolio Danskoj

Novo iznenađenje na Mundijalu. Tunis je odolio naletima Danske i došao je do boda na otvaranju Svjetskog prvenstva, a u pojedinim dijelovima meča je bio i bolji tim. Ovo je prvi meč bez golova u Kataru.

Tunižani su iznenadili Dance na startu. Odigrali su hrabro pa su u prvih pola sata igre bili opasniji i konkretniji rival. U 24.minuti Džebali je uspiod a zatrese mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji. Isti igrač je mogao do gola u 43.minuti kada je sam izašao ispred Šmajhela, koji je sjajno odbranio.

Dancu su zaprijetili tek u nastavku. Skov Olsen je uspio da postigne gol ali je u startu akcije bila nedozvoljena pozicija. Eriksen je odlično šutirao u 68.minuti. Najbolju priliku Skandinavci su imalu u 69.minuti kada je nakon kornera lopta došla do Korneliusa koji iz izgledne šanse nije uspio da je ubacio u gol. Tražili su Danci penal u sudijskoj nadoknadi ali nakon VAR-a sudija je pokazao samo loptu za Tunis.

KRAJ

Umalo gol. Damen je odbranio iznenadni pokušaj Danaca. Zatim su Skandinavci tražili penal, ali je lopta igrača Tunisa pogodila nakonšto je udarila u tijelo.

Pet minuta sudijske nadoknade.

79.min -Jensen je zaradio žuti karton.

69.min – Sjajan pokušaj Eriksena! Dahmen je odbranio a nakon toga je Kornelius imao veliku šansu. Trebao je samo glavom da ubaci loptu u prazan gol i nije uspio.

55.min – Danci dolaze do gola. Skov Olsen je pogodio mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

52.min – Tunis i dalje opasan. Imali su dobro kontru koju je uporopastio Slimane. Nakon toga slijedi novi korner.

Počelo je drugo poluvrijeme.

43.min -Sjajna šansa za Tunis. Džebali je izbjegao nedozvoljenu poziciju, a Šmajhel je sjajnom intervencijom spriječio vođstvo.

37. min- Danci su se napokon oslobodili pritiska i preuzeli igru. Međutim moraju da budu oprezni u defanzivi.

24.min – Džebali je postigao gol ali nažalost Tunižana bio je u nedozvoljenoj poziciji.

23.min -Napokon su se Danci oslobodili pritiska i sad su oni izveli tri kornera.

20.min – Danci su u problemu. Nikako ne uspijevaju da uspostave svoju igru. Za sad jedino uspjevaju da prebace igru u šesnaesterac dugim ubacivanjima.

11.min Drager je sjajno šutirao, njegov pokušaj je izblokiran. Tunis je sve opasniji i konkretniji.

5.min – Iznenađujući start meča. Tunis je taj koji napada i ima više loptu u posjedu.

Počeo je meč.

Nakon polufinala prošlogodišnjeg Evropskog fudbaleri Danske su na Svjetsko prvenstvo u Katar stigli kao potencijalno iznenađenje. Od njih se očekuje lagani prolaz grupe a onda sve zavisi od rivala. Prvi rival im je Tunis.

Tunis je gotovo redovno učesnik najvećeg takmičenja, ali bez značajnijeg rezultata. No, jedna su od najboljih afričkih ekipa koja može da iznenadi.

TUNIS: Dahmen; Drager, Talbi, Bron, Abdi; Skhiri, Meriah, Laidouni;  Slimane, Msakni, Džebali.

DANSKA: Šmajhel, Andersen, Kristensen, Kjer; Kristensen, Hojbjerg, Delani, Mefle; Olsen, Eriksen, Dolberg.