PRKOSE VELIKANIMA Iza njih stoji moćna grupa, ali su sa malo novca hit prvenstva Španije

Jedna od najboljih fudbalskih priča ove sezone dolazi iz Španije, tačnije Katalonije. Mali klub Đirona, iza koje stoji moćna Siti grupa, pobijedila je u gostima Kadiz 1:0 i preuzela prvo mjesto na tabeli španske La lige.

Đirona hit španskog prvenstva

Bajka i dalje traje, bez obzira što je u prošlom kolu na kratko prekinuta porazom od Real Madrida, tima koji je Đirona baš sada preskočila na samom vrhu tabele, isto kao i Barselonu, doduše uz meč više.

Čovjek odluke u Kadizu bio je Aleiš Garsija golom u 59. minutu. Namjestio se na ivici šesnaesterca poslije prizemne lopte sa desne strane i pogodio bliži ugao i golmana uhvatio na krivoj nozi.

Gostima je bio olakšan posao jer je Kadiz igrao sa igračem manje od 10. minuta pošto je isključen Darvin Maćis.

Đirona jeste dio Siti grupe, ali daleko da se u klub ulaže kao u najpoznatiji izdanak, aktuelnog vladara Evrope, Mančester siti.