Razočarao derbi Premijer lige: VAR 2 puta spasavao Liverpul, borba za opstanak se još više zakuvala

Fudbaleri Čelsija i Liverpula podijelili su bodove u zaostaloj utakmici osmog kola Premijer lige.

Mateo Kovačić u gol šansi

Meč na Stamford Bridžu završen je istim rezultazom kao i prethodna tri duela ova dva tima 0:0.

U derbi su ušli ne zna se ko u lošijoj formi, Liverpul kao osmi na tebeli, Čelsi tek jedanaesti.

Na klupi londonskih Plavaca prvi put je kao privremeni menadžer sjedio Španac Bruno Saltor, dojučerašnji pomoćnik Grejema Potera, koji je dobio otkaz poslije poraza od Aston Vile na Stamford Bridžu prije tri dana (1. aprila).

Njegov kolega Jirgen Klop napravio je čak šest promjena u odnosu na tim koji je u prethodnom derbiju ubjedljivo poražen od Mančester Sitija (1:4). Na klupi za rezerve ostali su Mohamed Salaha, Trent Aleksander Arnold i Endi Robertson, dok Virdžil van Dajk nije bio u timu zbog bolesti.

S druge strane, u timu Čelsija prvi put u startoj postavio još od avgusta bio je oporavljeni Ngolo Kante.

Počelo je velikim šansama Čelsija u prvih desetak minuta, prvo Žoao Feliksa i Kaija Haverca (4), zatim i Matea Kovačića (6), ponovo Haverca (12)…

U 25. minutu poništen je efektan gol Risa Džejmsa zbog ofsajda, u kome se našao njegov saigrač Enco Fernandez.

Finiš prvog poluvremena pripao je gostima, veliku priliku propustio je Fabinjo.

A onda je drugo poluvrijeme počelo kao i prvo. Veliku priliku u 47. minutu imao je Kovačić, ali je šutirao preko gola. Tri minuta kasnije Haverc je zatresao mrežu golmana Alisona, ali uz pomoć ruke i taj gol je nakon VAR provjere takođe poništen.

Na kraju je ostalo 0:0. Šesti uzastopni nerješen rezultat između ovih rivala, a četvrti zaredom završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Liverpul je izbjegao treći uzastopni poraz u Premijer ligi, ali i dalje je daleko od četvrte pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Čelsi je u još goroj situaciji u Premijer ligi, ali ga zato u Ligi šampiona sljedeće nedjelje čeka prvi četvrtfinalni duel sa Real Madridom. Naravno, nije favorit protiv Španaca, ali ima priliku da osveti svog večerašnjeg protivnika.

U ostalim mečevima Premijer lige bilo je nešto zanimljivije, bar što se pogodaka tiče.

Fudbaleri Lidsa pobijedili su Notingem Forest sa 2:1.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč na “Eland roudu”, a pobjedu je odnio domaći tim i to poslije preokreta.

Notingem Forest je do vođstava došao došao u 12. minutu kada je precizan bio Orel Mangala. Ipak, domaća ekipa je strpljivo stigla do preokreta, prvo je precizan bio Harison u 20. minutu, a za preokret je pogodio Sinistera u prvom minutu nadoknade.

Brajton je na gostujućem terenu večeras bio bolji od Bormunta rezultatom 2:0.  Prvi gol za “galebove” na ovom susretu postigao je Evan Ferguson u 28. minutu, dok je Julio Enisko zadao završni udarac u sudijskoj nadoknadi.

Fudaleri Aston Vile pobijedili su Lester na gostujućem terenu rezultatom 2:1. Za vođstvo Vile zaslužan je bio Votkins u 24. minutu, dok je za domaći tim pogodio Barns u 35. minutu, a konačan rezulat postavio Traore u 87. minutu, navodi Sport klub.