Sadržajno u Engleskoj: Liverpul se polako budi

Fudbaleri Liverpula pobijedili su na Enfildu Notingem Forest sa 3:2 (0:0) u 32. kolu Premijer lige.

Sudije na meču Liverpul - Arsenal

Mnogo posla su imali izabranici Jirgena Klopa sa ekipom koja se bori za opstanak u elitnoj diviziji, dva puta su “šumari” uspijevali da izjednače, ali je domaćin stigao do bodova.

Tako su poslije Lidsa i ubjedljivih 6:1, “crveni” upisali još jedan trijumf, ali ostali su na sedmoj poziciji.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, ali čim je krenulo drugo poluvrijeme, Liverpul je poveo.

Prvi od dva gola Diogo Žota je postigao u 47. minutu posle kornera, da bi gosti izjednačili samo četiri minuta kasnije preko Nika Vilijamsa.

Ponovo je prošlo četiri minuta kada je Žota zatresao mrežu Notingem Foresta za 2:1.

Robertson je izveo prekid, Žota sjajno uštopovao loptu i udarcem iz okreta zatresaao mrežu.

Nastavili su uporni gosti da se bore i u 67. minutu pogotkom Gibs-Vajta stigli do 2:2.

Ipak, pobjedu Liverpulu obezbjedio je u 70. minutu Mohamed Salah.

I opet poslije prekida, ovog puta sa desne strane je centrirao Aleksander-Arnold, a Salah je utrčao i poslao loptu u mrežu.

Egipćanin je postigao 16. gol na 31. nastupu ove sezone u Premijer ligi i 27. u svim takmičenjima za konačnih 3:2.

Kristal Palas i Everton su na Selhurst parku odigrali bez golova.

Bretnford i Aston Vila su odigrali neriješeno, 1:1, piše B92.

Lester je konačno prekinuo seriju poraza i kod kuće pobijedio Vulvse sa 2:1 čime je povećao sebi izglede za opstanak u ligi.