Sjajan povratak na teren: Pobjedio rak i ponovo trese mreže

Fudbaleri Borusije Dortmund pobjedili su Frajburg s 5:1 u 19. kolu Bundeslige, a dan je obilježio prvi pogodak Sebastijana Alera po povratku na teren nakon što se izborio sa rakom testisa.

Sebastijan Aler

Gosti su u prvom poluvremenu pružili jak otpor uprkos tome što su od 17. minuta igrali sa desetoricom, pošto je Kilijan Sildilja u razmaku od dva minuta dobio dva žuta kartona.

U 26. minutu su domaći preko Šloterbeka došli do vođstva, mogli su da vode i ubjedljivije, ali je Frajburg u 45. minutu izjednačio preko Holera, uz neodlučnost odbrane Borusije.

Nije Dortmund skupo platio tu nepažnju, usljedila je nadmoć u drugom poluvremenu. U 48. minutu Karem Adejemi je maestralno završio akciju poslije duplog pasa sa Belingemom, da bi tri minuta kasnije Aler glavom zatresao mrežu.

Četvrti gol za Borusiju postigao je Julijan Brant u 69. minutu, bio je to najljepši pogodak na utakmici – sa oko 25 metara smjestio je loptu uz desnu stativu.

Konačni rezultat postavio je Đio Rejna u 82. minutu lijepo plasiranom loptom, a treba spomenuti i Gerera, koji je bio trostruki asistent, piše Sportklub