Uzbudljivo u FA kupu: Fulam prošao dalje bez Mitrovića, petoligaš iznenadio Koventri

Fudbaleri Fulama, iako su igrali bez Aleksandra Mitrovića, plasirali su se u četvrto kolo FA kupa, pošto su na gostujućem terenu savladali Hal siti sa 2:0.

VAR tehnologija na fudbalskoj utakmici

Prvi gol je postigao Leven Kurzava u 37. minutu, a pobjedu je obezbijedio Danijel Džejms pogotkom u petom minutu nadoknade vremena.

Blekpul je poveo golom koji je Marvin Ekpiteta postigao u 17. minutu, prednost je udvostručio Jan Poveda u 64. minutu, a treći gol postigao je Si Džej Hamilton pogotkom u 71. minutu. Četvrti gol djelo je Džerija Jejtsa u 87. minutu, a jedini pogodak za Notingem Forest postigao je Rajan Jejts u drugom minutu nadoknade.

U duelu dvije ekipe iz Čempionšipa Šefild junajted je na gostovanju porazio Milvol sa 2:0.

Golove su postigli Danijel Džebison u 23. i Džejden Bogl u 36. minutu.

Drugoligaški Koventri je kao domaćin izgubio od petoligaša Reksama, jednog od najstarijih klubova na svijetu, sa 3:4.

U ostalim utakmicama trećeg kola Brajton je na gostujućem terenu pobijedio Midlsbro sa 5:1, Sanderlend je kao gost bio bolji od Šruzberija sa 2:1, dok je Ipsvič nadigrao Roteram sa 4:1, piše B92.

Drugoligaški Barnli je na gostujućem terenu bio bolji od Bornmuta sa 4:2 i plasirao se u četvrto kolo, a Flitvud je nadvisio Kvins Park Rendžers sa 2:1.

Borem Vud i Akrington odigrali su neriješeno 1:1, a Česterfild i Vest Bromvič Albion 3:3, pa će igrati nove utakmice.

Tokom dana biće igrane 22 utakmice trećeg kola FA kupa, a u toj fazi takmičenju se priključuju klubovi iz najjače dvije engleske lige.

Branilac trofeja, Liverpul, večeras dočekuje Vulverhempton.