PREKINUT CRNI NIZ Njukasl slavio protiv Sanderlenda u "Tajn Ver" derbiju nakon 13 godina

Veliki lokalni derbi između Sanderlenda i Njukasla u trećoj rundi FA kupa je privukao pažnju fudbalskih zaljubljenika.

Rivalstvo između ova dva kluba, udaljenih svega 12 kilometara, poznato je svima, a na “Tajn-Ver derbiju” slavili su navijači Njukasla. Njihov tim trijumfovao je s ubjedljivih 3:0, osiguravši plasman u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Iako je tradicija bila na strani Sanderlenda, koji je na posljednjih devet derbija ostvario šest pobjeda uz tri remija, kvalitet Njukasla bio je ključan faktor.

Ovi timovi nisu se sastali od 2016. godine, a Njukasl je poslednji put pobjedio 20. avgusta 2011. godine, kada je ekipu predvodio Alan Pardju.

Edi Hau, trenutni menadžer Njukasla, pod pritiskom je zbog loših rezultata u ligi, ali je odlučio ići na sigurno u ovom derbiju. Postavio je najjači tim, koji je dominirao u prvom poluvremenu, stvarajući pritisak koji je rezultirao autogolom Balarda u 35. minutu.

U drugom poluvremenu, Sanderlend je doživio nokaut. U 46. minutu, Almiron je oduzeo loptu domaćem vezisti Ekvi, prevarivši ga u kaznenom prostoru. Paragvajac je brzo uputio loptu ka Isaku, koji je bez problema poslao loptu u praznu mrežu za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Isak iz penala u 88. minutu.

Osim ovog derbija, odigrane su još četiri utakmice trećeg kola FA Kupa. Posebno treba istaći iznenađenje u prolasku šestoligaša Mejdstona, koji je eliminisao trećeligaša Stivenidž rezultatom 1:0. Ostali rezultati trećeg kola uključuju pobjede Ipsviča nad Vimbldonom (1:3), Kovenrtrija protiv Oksford junajteda (6:2) i Lesterov trijumf nad Milvolom (2:3), prenosi Sportal.