(VIDEO) ŽALGIRIS SLAVIO U TRILERU Evans u posljednjim sekundama srušio Bajern

Košarkaši Žalgirisa su savladali Bajern u Kaunasu poslije velike drame, rezultatom 74:73, u okviru devetog kola Evrolige.

Ekipe su dosta izjednačeno ušle u meč, ali je Žalgiris nešto bolje odigrao u završnici prve četvrtine i došao do +7 (25:18).

Žalgiris je na startu drugog kvartala došao do dvocifrene prednosti, ali nije uspio da je održi. Bajern je dobrom igrom u nastavku i 10:0 serijom došao do vođstva 37:39, a potom poluvrijeme završio sa posjedom prednosti (41:43).

Gosti iz Minhena su mnogo bolje otvorili drugo poluvrijeme. Došli su do +9, ali nisu uspjeli da prelome meč.

Žalgiris je zaigrao dosta bolje i došao do prednosti pred posljednjih deset minuta – 62:61.

U posljednjoj dionici su obe ekipe odigrale katastrofalno u ofanzivi, svega 19 poena viđeno je na obje strane uz dosta promašaja.

Uslijedilo je pet minuta praznog hoda, za obe ekipe. Žalgiris je imao dva poena prednosti (72:70), ali je uslijedila trojka Serža Ibake za minimalno vođstvo Bajerna, ali na dvije sekunde do kraja je pogodio Kinan Evans za dva poena i donio minimalnu pobjedu Litvancima – 74:73.

Najraspoloženiji, u pobjedničkoj ekipi bio je Rolands Šmits sa 16 poena.

Кod Bajerna, Ibaka sa 20 poena i sedam skokova, pratio ga je Leandro Bolmaro sa 12 poena šest skokova i četiri asistencije. Dvocifren je bio još i Nik Vajler Beb sa 11 poena, šest skokova i pet asistencija.