DOMINACIJA Đoković bez greške do četvrtfinala Rolan Garosa (FOTO, VIDEO)

Dominantno, kako je samo on navikao svoje navijače, srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Novak Đoković

Srbin je plesao na terenu stadiona Filip Šatrije i počistio je Huana Pabla Variljasa s 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2. Ovo je rekordni 17. put da je Nole izborio plasman u četvrfinale Rolan Garosa. To nije pošlo za rukom niti Rafaelu Nadalu koji godinama dominira u Francuskoj.

Iako to rezultat ne govori i Peruanac je odigrao sjajan meč, ali je Nole bio toliko dominantan da protivniku nije dozvolio da bude ni blizu iznenađenja.

Šampionski je Nole odigrao sva tri seta i vidljivo je da kako turnir odmiče on podiže formu i pokazuje da je došao već u Francuskoj da osvojio 23 grend slem trofej u karijeri.

Ovo mu je četvrti meč u Parizu i niti jedan protivnik mu nije osvojio set, a kamoli bio blizu da ga eliminiše. Vidjeli smo veliki broj iznenađenja na Rolan Garosu i to naravno sve ide na ruku Noleta kojeg ne smatraju prvim favoritom turnira s obzirom da je treći igrač svijeta. Međutim, on je za sada svima pokazao da je trenutno igrač u najboljoj formi.

Za plasman u polufinale Nole će igrati protiv ruskog tenisera Karena Hačanova, a već u polufinalu bi mogao da igra protiv Karlosa Alkarasa prvog tenisera svijeta i po nekima prvog favorita ovog turnira.

Nole i Hačanov su do sada igrali devet puta i srpski teniser ima prednost od 8:1.

Tok meča Đoković – Variljas 1:0 (6:3, 6:2, 5:2 treći set je toku)

5:2 Za Đokovića koji će sada servirati za meč.

5:1 u trećem setu za Noleta.

4:1 Novi brejk Noleta koji će po svemu sudeći opet slaviti bez izgubljenog seta.

3:1 Nole je potvrdio brejk i sigurno hoda ka plasmanu u četvrfinale.

2:1 Prvi brejk Novaka u trećem setu, sjajno igra srpski teniser koji ne dozvoljava protivniku da ga ugrozi niti jednog trenutka.

1:1 Nole osvaja gem na svoj servis.

0:1 Po prvi put je Variljas osvojio svoj gem na početku seta.

Treći set

6:2 Nole osvaja i drugi set i sada je veoma blizu plasmana u četvrtfinale.

5:2 Peruanac uzima gem na svoj servis, ali Nole ima dva brejka viška i serviraće za osvajanje drugog seta.

5:1 Novak uzima svoj gem i sada Variljas servira da ostane u setu.

4:1 Novi brejk Novaka koji je je blizu osvajanja drugog seta

3:1 Nole sigurno u svojim rukama drži drugi set i održava brejk prednosti.

2:1 Variljas osvaja prvi gem u drugom setu.

2:0 Nole je sjajno ušao i u drugi set i sada je ovjerio brejk iz prvog gema.

1:0 vodi Nole, srpski teniser odmah pravi brejk na startu drugog seta

Drugi set

6:3 Nakon nepunih 45 minuta igre Đoković osvaja prvi set.

5:3 Variljas osvaja gem na svoj servis i sada sada Nole ima priliku da ovjeri osvajanje prvog seta.

5:2 Nakon dosta borbe Nole je sačuvao svoj servis.

4:2 Nakon silovitog starta Đokovića Variljas se polako vraća u meč

4:1 Variljas je uspio da vrati jedan brejk i smanji prednost Đokovića.

4:0 Nole je nastavio da melje protivnika kojem uzima već drugi brejk na startu meča.

3:0 Nole lako uzima svoj servis i povećava prednost u prvom setu.

2:0 Nakon što je spasao brejk loptu u uvodnom gemu, Đoković je odmah napao Variljasov servis i napravio brejk

1:0 Pokazao je Variljas zube odmah na startu, došao do brejk lopte, ali je Đoković servisima riješio problem i dobio uvodni gem

Prije meča

Jasno je da je srpski as veliki favorit i da ne bi trebalo da ima mnogo problema protiv debitanta u osmini finala grend slemova. Do sada se nisu sastajali, ali su neposredno prije meča imali priliku da treniraju zajedno na stadionu “Filip Šatrije”.

Đoković je bio vrlo raspoložen, stigao je na trening sa sinom Stefanom i cijelim stručnim štabom.

Sa druge strane, Peruanac nema šta da izgubi, što je i rekao pred meč života.

– Veoma sam srećan. Igrati protiv jednog od najvećih u istoriji na jednom od najljepših terena na svijetu… To me tjera da sanjam, da pokušam da pobijedim i da tako zaokružim ovu divnu sedmicu. Kada se izađe na teren, šanse su 50-50. Na kraju krajeva, igramo jedan na jedan – rekao je 94. teniser planete.