ISTORIJA U BAČKOJ TOPOLI TSC će igrati kvalifikacije za Ligu šampiona

Fudbaleri TSC-a igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona u sezoni 2023/24.

TSC Čukarički

Ekipa iz Bačke Topole je učešće u Superligi završila na drugom mjestu iza Crvene zvezde i tako obezbijedila učešće u elitnom takmičenju.

Timu Žarka Lazetića je u posljednjem kolu bio neophodan barem remi protiv Vojvodine, a upravo su neriješenim rezultatom (1:1) riješili pitanje vicešampiona Srbije.

Gol vrijedan Lige šampiona sa “bijele tačke” je postigao Luka Ilić u 67. minutu, ali se 10 minuta kasnije Nikola Čumić potrudio da se rival preznojava do sama kraja time što je postigao izjednačujuć gol za “lale”.

U isto vrijeme Čukarički je na Banovom brdu sve vrijeme čuvao prednost od 2:1 protiv Radničkog iz Kragujevca. Ekipi Dušana Kerkeza je bio potreban poraz TSC-a uz pobjedu kod kuće da bi preuzeli drugo mjesto, ali nisu uspjeli da stignu do njega, prenosi B92.

Oba pogotka za “brđane” je postigao Luka Stojanović, dok se za Kragujevčane postigao Miloš Vidović. Tako je Čukarički poslije poraza u finalu Kupa ostao i bez Lige šampiona, ali teško da je nastup u Ligi Evrope mogu smatrati neuspjehom.