Loša uvertira za večerašnji duel: Omladinci Zvezde se ispromašivali, pa poraženi od vršnjaka iz Lajpciga

Uvertiru pred večerašnji susret Lige šampiona između Crvene zvezde i Lajpciga odradili su juniori ove dvije ekipe.

Na stadionu tržnog centra na Voždovcu slavili su gosti iz Njemačke i to sa minimalnih 1:0.

Sličan duel smo gledali kao i u prvom susretu ova dva kluba, sa dva potpuno različita poluvremena. Imali su inicijativu i ozbiljne šanse u prvom dijelu izabranici Nenada Milijaša.

Jasno se vidio nedostatak Jovana Mijatovića i Koste Nedeljkovića, koji će večeras sa prvim timom probati da upišu pobjedu.

Najbolja šansa za crveno-bijele viđena je u finišu prvog poluvremena. Stojsavljević je odlično centrirao sa lijeve strane, ali u kaznenom prostoru niko od igrača Zvezde nije natrčao da samo sprovede loptu u mrežu, a na drugoj stativi je odlično intervenisao defanzivac Lajpciga i spriječio siguran gol.

Od starta drugog dijela gosti su preuzeli inicijativu, te zahvaljujući individualnom kvalitetu Janika Eduarda stižu do gola u 73. minutu. Dobio je loptu na ivicu kaznenog prostora, sa nekoliko driblinga je sam sebi stvorio priliku i zakucao je loptu iza leđa golmana Drakšića.

Probali su juniori Zvezde u finišu stići do izjednačenja, ali odbrana Nijemaca je izdržala sve pritiske i na kraju odnijela cijeli plijen sa “Krova”

Izabranici Nenada Milijaša su ovim porazom izgubili sve šanse da nastave svoje putovanje u omladinskoj Ligi šampiona jer se nalaze na trećoj poziciji sa 3 boda, dok Mančester siti i Lajpcig ispred njih imaju po 10. Naredni izazov omladinci koji stasavaju iza juga Marakane imaće u Bernu, kada će gostovati Jang Bojsu.