Slavlje u Napulju može da počne: Bomba Orsolinija kumovala novom kiksu očajnog Intera (VIDEO)

Bolonja je pred svojim navijačima savladala Inter sa 1:0 u 24. kolu Serije A

Edin Džeko leži na terenu

Strijelac jedinog gola vrijednog tri velika boda bio je Orsolini u 76.minutu. Sijevnula je kontra, a Rikardo Orsolini je primio pas u šesnaestercu i samo zakucao loptu ispod prečke za ispostavilo se konačnih 1:0.

Bolonji je ovo bio drugi vezani trijuf, a prekinula je seriju “neroazura” od četiri meča bez poraza.

Sada je već svima jasno da Inter neće osvojiti titulu šampiona Italije,  ovim porazom je sebi zakomplikovao život što se tiče borbe za Ligu šampiona. Napoli je lider sa nedostožnih 65 bodova, a mogu Napolitanci da počnu sa slavljem, blizu je prva titula od 1990. godine. I poslije ovog poraza Inter je sa 47 bodova ostao na drugom mjestu, ali mu za vrat dišu Roma koja ima 44, koliko i Milan, dok Lacio na petom mjestu ima 42 boda.

Prvo veliko uzbuđenje na utakmici viđeno je u 12. minutu kada je Barou pogodio mrežu Intera, ali je nakon nekoliko minuta VAR poništio pogodak zbogo fsajda. Tri minuta nakon toga Soriano je s ivice kaznenog prostora snažno šutirao, ali pogodio samo prečku.

To je bilo sve što se tiče prvih 45 minuta utakmice.

Na otvaranju drugog, tačnije u 56. minutu, Inter je tražio penal i nije ga dobio. Džeko je u nastavku zamijenio Lukakua, ali ni on nije mogao da pomogne bezidejnom i nemoćnom Interu. Nije bilo uzbuđenja do pomenutog 76. minuta. Radost domaćinu donio je Orsolino, a Bolonji nije bilo teško da sačuva minimalac do kraja meča, piše Informer.