SMANJUJE ZAOSTATAK Đoković ne igra, a topi prednost Alkarasa (FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković smanjiće zaostatak za prvoplasiranim na ATP rang listi Karlosom Alkarasom za dvije nedjelje na samo 430 bodova.

Novak Đoković

Alkaras je osvajanjem Vimbldona zadržao prvo mjesto, ali će se bodovna razlika smanjiti poslije nedjelju dana, piše Sportal.

Alkaras i Đoković su u finalu Vimbldona pored trofeja igrali i za prvo mjesto. Alkaras je pobijedio Novaka poslije pet odigranih setova i zadržao je prvu poziciju na ATP listi.

Međutim, njegova prednost se polako topi.

Alkaras je odustao od ATP turnira u Hamburgu, koji se igra na šljaci. Tu je prošle godine na turniru kategorije 500 igrao finale i osvojio 300 bodova.

Sada će tih 300 bodova izgubiti i imaće 580 bodova prednosti u odnosu na Đokovića. Alkaras je odustao i od turnira u Umagu, pa će tako izgubiti 150 bodova.