SVE JE PRŠTALO Seltik savladalo Rendžerse u spektakularnom derbiju

Fudbaleri Seltika savladali su na domaćem terenu ekipu Rendžersa rezultatom 2:1 u velikom Old Firm derbiju u okviru 21. kola škotske Premijer lige.

Izabranici Brendana Rodžersa uvećali su prednost u odnosu na najvećeg rivala u domaćem šampionatu poslije sjajnog meča na Seltik parku koji je, pored tri gola, ubilježilo i čak 10 žutih i jedan crveni karton.

Kelti su poveli u 25. minutu kada je posle kornera s desne strane Paulo Bernardo precizno gađao sa desetak metara i zatresao mrežu “policajaca”.

Drugo poluvrijeme počelo je idealno za Seltik koji je zahvaljujući Kjogou Furahašiju koji je postigao sjajan pogodak u 47. minutu poslije lijepog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Stvari po Rendžers krenule su još gore poslije 71. minuta kada je Balogun zaradio isključenje, ali gosti su uspjeli da smanje zaostatak u 88. minutu poslije fantastičnog slobodnog udarca Džejmsa Tavernijea, pišu Sportske.net.

Ipak, to nije bilo dovoljno izabranicima Pola Klemana da izbjegnu poraz u Old Firmu koji ih je dodatno udaljio od lidera Seltika. Rendžers sada ima osam boda manje uz dvije utakmice manje od rivala.