DRAMA U TOKU OLD FIRMA Navijači Seltika u stampedu "pregazili" redarku

Fudbaleri Seltika dodatno su uvećali razliku u odnosu na Rendžers pošto su u 21. kolu Premijeršipa slavili sa 2:1 na svom "Seltik Parku".

Bilo je svega u utakmici za koju živi čitav Glazgov, golova, povreda, crvenog kartona i iznad svega naboja koji uvijek prati duele dva najveća kluba u Škotskoj.

Tokom prvih pola sata daleko bolji tim bio je domaćin, ali incijativa nije krunisana u petom niti 23. minutu preko Kjoga Furuhašija i Paula Bernarda. Španac je ipak dva minuta kasnije donio prednost.

Odbitak je pokupio sa ivice kaznenog prostora i uputio izuzetan udarac, što je izazvalo lavinu navijača domaćeg kluba. U čitavom tom haosu najdeblji kraj izvukla je jedna redarka, koja je tribine napustila u bolovima.

Na samom početku drugog poluvremena Japanac Furuhaši je nakon asistencije Meta O'Rajlija povisio vođstvo i djelovalo je da će meč dobiti poprilično lagan tok, makar ako govorimo o rezultatu, piše Telegraf.

Šansi nije bilo sve do 88. minuta i fenomenalnog pogotka Džejmsa Tavernijera iz slobodnog udarca. Taj gol je vratio elan gostima, međutim posao im je još od 71. i direktnog crvenog kartona koji je zaradio Leon Balogun.

Punih dvanaest minuta se još igralo u nadoknadi, međutim bez promjena, pa je Seltik došao do skora od 51 boda na čelu Premijeršipa. Rendžers je ostao drugi sa 43.

Dramu oko redarke pogledajte na ovom linku.