(VIDEO) VINI MAŠINERIJA Real razmontirao Barsu i osvojio Superkup Španije

Fudbaleri Real Madrida po 14. put u istoriji osvojili su pehar Superkupa Španije.

Kraljevski klub je u finalu u Rijadu ubjedljivo savladao najvećeg rivala Barselonu rezultatom 4:1 i na vrhu vječne liste izjednačio se sa Kataloncima.

Junak velikog trijumfa tima sa „Santijago Bernabeu“ stadiona bio je Vinisijus Žunior, koji je za samo 32 minuta upisao het-trik i tako svoje ime upisao u anale El Klasika. Brzonogi napadač je prvi Brazilac koji je protiv Barse postigao tri pogotka i prvi igrač ikada sa het-trikom u duelima ljutih rivala u Superkupu.

Prethodno je tri pogotka u najvećem duelu španskog fudbala postigao Karim Benzema, u aprilu prošle godine u trijumfu Madriđana 4:0 na „Kamp Nou“ u polufinalu Kupa kralja.

Brazilski reprezentativac je mrežu Barselone načeo u 7. minutu, a taj pogodak je proslavio u stilu Kristijana Ronalda, koji je prisustvovao utakmici u Rijadu, piše Sport klub.

Vinisijus je u 10. minutu duplirao vođstvo svog tima, a het-trik je kompeltirao u 39. minutu sa bijele tačke. U međuvremenu je Robert Levandovski u 33. minutu nakratko vratio nadu Kataloncima da mogu do preokreta…

Konačan rezultat postavio je Rodrigo, asistent kod drugog gola ekipe Karla Anćelotija, u 64. minutu. Barselona je meč završila sa desetoricom jer je u 71. minutu drugi žuti karton dobio Ronald Arauho.