"DEŽA VU" Siti ponovo preokretom došao do titule, navijači se prisjetili 2012. godine

Fudbaleri Mančester sitija ponovo su došli do naslova engleske Premijer lige. Izabranici Pepa Gvardiole su preokretom (3:2) savladali Aston Vilu, i tako ponovo dokazali da su najbolji tim na Ostrvu.

Građani su postigli tri gola u pet minuta tokom drugom poluvremena, što je dosta ličilo na “Infarkt” završnicu prvenstva iz 2012. godine.

Podsjećamo, tada je Stiju bilo neophodna pobjeda u posljednjem kolu protiv Kvins Park Rendžersa kako bi osigrali naslov. Gosti su neočekivano vodili do sudijske nadoknade, pa su mnogobrojni navijači kluba već krenuli napuštati tribine.

Ipak, golovima Edina Džeka i Serhia Aguera u posljednjim minutima meča, Građani su stigli do, tada prvog, trofeja Premijer lige.