DŽEKOV TEROR SE NASTAVLJA Kapiten BiH spakovao het-trik u ubjedljivom trijumfu Fenera, Tadić ušao sa klupe

Fantastični Fenerbahče ostvario najubjedljiviji trijumf u sezoni.

Edin Džeko i Dušan Tadić u zagrljaju

Knjiga je u Turskoj spala na dva slova Fenerbahče i Galatasaraj. Ta dva kluba, svakako najpopularnija u ovoj u ovoj evro-azijskoj državi boriće se za titulu prvaka.

I svaki bod biće od velikog značaja za Fener i Galatu. Kako sada stvari stoje, nije nemoguće ni da gol-razlika odlučuje, zbog toga i svaki gol može da bude vrlo bitan.

A Fenerbahče je u zaostalom meču 16. kola posao protiv Konjaspora na stadionu „Šukru Saračoglu“ odradio na najbolji mogući način, slavio je sa čak 7:1.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, vjerovatno i mnogo ranije. Seriju je sa penala otvorio Edin Džeko, reprezentativac BiH je potom još dva puta pogađao, ali iz igre, u 32. i 40. minutu, kad je kompletirao het-trik.

Kanonadu je nastavio Muldur golom u 42. minutu, dva minuta kasnije pogodio je i prethodno dvostruki asistent Poljak Šimanski. U nastavku, domaćin je postigao još dva gola, najprije je to učinio Batšuaji u 63. a 20 minuta kasnije sopstvenu mrežu zatresao je Jazgili. Počasni pogodak za goste postigao je Giljerme u 90. minutu.

Šef struke Fenera Ismail Kartal odlučio je da ovoga puta kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić krene sa klupe, ali ga je ubacio u igru u 65. minutu.

Inače, Edin Džeko se sa tri nova gola izdvojio i na listi strijelaca turskog šampionata, sada je na skoru od 16 pogodaka. Iza njega su Ikardi iz Galatasaraja sa 12 golova, Tijam iz Kajzerija sa 11, prvotimac Fenerbahčea Šimanski i Kasimpaše Kara imaju po devet, piše Sport klub.